Dnes radí Eliška: Ako si efektívne zorganizovať kozmetiku

Dnes radí Eliška: Ako si efektívne zorganizovať kozmetiku

Je ideálny čas na organizáciu toaletného stolíka či kúpeľne. Je čas zbaviť sa pokazenej a nefunkčnej kozmetiky. Vytiahnite všetko zo šuflíkov a zorganizujte si kozmetiku.

Elimakeupartistblog vznikol pred niekoľkými rokmi, práve preto, lebo som potrebovala pretaviť svoje skúsenosti do písanej formy a takto pomáhať mnohým ženám. Svojimi radami k makeupu a skincare. Nájdete na ňom články na tieto témy a tiež moje portfólio vizážistky. Užite si príjemné čítanie.
Krásny deň dámy, tento článok je určený všetkým ženám, ktoré hľadajú inšpiráciu v organizácii svojich najmilších vecí. Kozmetika, parfumy, líčidlá to všetko potrebuje svoje miesto, ktoré musí byť nielen po ruke, ale chceme mať z tohto pohľadu i vizuálny zážitok.

Začnime od toaletného stolíka

Toaletný stolík je niečo ako privátny boudoir každej ženy. Vymedzený priestor len pre nás a nikoho iného. So zrkadlom a šuflíkmi, nech si môžeme tieto naše líčidlá niekam odložiť. Nie je totiž dobré, aby sa na ne prášilo. Čo má byť na toaletnom stolíku? Podľa môjho názoru parfum, dizajnová váza s kvetmi a pár šperkov. Ak ste maniak na líčidlá, tak pohár so štetcami. Vyberiem vám pár nápadov, aby ste sa mohli inšpirovať.

NÁŠ TIP: Eliška pre vás vybrala toaletný stolík, ktorý ale nemusí byť u nás stále k dispozícii. Preto sme použili funkciu vizuálne vyhľadávanie a našli sme pre vás podobné kúsky: https://www.biano.sk/products/visually-similar/v2-4XHooEshclMPR5XR.

Ja mám klasický, biely toaletný stolík, ktorý by som nenazvala úplne romantickým, ale určite ani nie moderným. V tejto chvíli by som si vybrala niečo iné, s čistými líniami a viac teplé.

Ako ste na tom vy? Ja obkukujem niečo pár rokov, a potom nazriem na Pinterest a som niekde úplne inde.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Ak sa vám viac pozdávajú tieto atypické toaletné stolíky, stiahnite si obrázok a skúste vizuálne vyhľadávanie použiť sami.

Niekedy túžime po niečom, čo si v tej chvíli nemôžeme dovoliť.Kúpiť úplne nový a krásny toaletný stolík. Našla som však jednu inšpiráciu do malého bytíku. Je to v podstate doladené z materiálov a nábytku, ktoré sa doma určite nachádza. Ak sa i nenachádza, niekto môže ponúkať takéto kúsky hoci len za odvoz. Trošku fantázie a váš kútik môže byť unikátny.
Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Ako si efektívne organizovať kozmetiku


  1. Prezrite dátum spotreby a rozlúčte sa s páchnucou kozmetikou (na každej dózičke a fľaštičke je kelímok a čísielko. Po otvorení sa má produkt spotrebovať do niekoľkých mesiacov. U kozmetických produktov sa ráta s tým, že majú vydržať o niečo dlhšie ako je doporučené uvedenie. Ale ak ste žienka s extrémne citlivou pleťou, brala by som tieto odporúčania vážne a dodržiavala doby spotreby i skladovania kozmetiky.
  2. Vyselektujte kozmetiku, ktorej onedlho skončí doba spotreby.
  3. Ak viete o niečom čo nespotrebujete, darujte to kamarátke, susedke, mamine.
  4. Kozmetiku, ktorú budete používať vo svojej rannej a večernej rutine, dajte na miesto, ktoré je pre vás viditeľné a jasné Ostatné produkty odložte tak, aby ste k nim mali prístup a používajú sa ako doplnková skincare (masky, prístroje…).
  5. Kozmetiku skladujte mimo vystavenia slnku a výrazného tepla, príliš horúca kúpeľňa môže zapríčiniť rýchlejšiu kazivosť kozmetiky.
  6. Vatové tampóny, ekologické bavlnené tampóny a uteráčiky na čistenie pleti držte na mieste, ktoré máte po ruke napríklad vo vrecúšku zavesenom na háčiku.


Ak sa vaša skincare rutina povaľuje medzi množstvom iných kelímkov a fľaštičiek, tak ju jednoducho nepoužívate správne a miešate jedno s druhým.

Toto pravidlo je žiaľ veľmi pravdivé. Miešanie kozmetiky jedno cez druhé, vrstvenie rôznych aktívnych látok, či už povolené alebo nie, dáva celej rutine spoločného menovateľa, chaos. Poznám mnoho žien, ktoré nakupujú, pretože sledujú množstvo profilov na Instagrame, no v konečnom dôsledku netušia, ako tie veci používať.

K organizácii kozmetiky vám pomôžu úložné priestory

Ak už doma neobjavíte žiadne milé krabičky, košíčky, alebo papierové taštičky, môžete si takéto veci kúpiť. Mimoriadne efektívne pôsobia hačkované boxíky, ktoré zavesíte na háčiky v kúpeľni.

Podľa veľkosti toaletného stolíka či kúpeľňového nábytku, skúste nájsť “deliče” priestoru, aby ste mali púdre, maskary a rúže pekne rozdelené. Na líčidla existujú i samostatné plastové stojany, ale tie sa už musia uložiť niekde mimo skriniek.

NÁŠ TIP: Eliška pre vás vybrala úložný organizér, ktorý ale nemusí byť u nás stále k dispozícii. Preto sme použili funkciu vizuálne vyhľadávanie a našli sme pre vás podobné kúsky: https://www.biano.sk/products/visually-similar/v2-PeI4p5NIWAifwXmL
Toaletný stolík nemáva až toľko úložného priestoru. Ak ste milovníčka kozmetiky, a máte toho naozaj väčšie množstvo, zadovážte si nejakú menšiu komodu, alebo posuvné šuflíky navyše. Posuvné šuflíky bývajú veľmi praktické, pretože si jednoducho úložný priestor polohujete podľa chuti.

Kozmetické štetce ako samostaná kapitola

Štetce sú samostatná kapitola, pretože si vyžadujú nejaký pekný pohár. Ak ich chcete mať pekne poruke je dobré sa pozrieť, či náhodou doma nenájdete nejaký naozaj pekný kúsok staršieho porcelánu, poháru, alebo kryštálu. Môže sa ľahko stať, že ten odložený svadobný dar, alebo tá zdedená vázička dostanú druhú šancu a vašim štetcom dajú luxusný domov.

Pre inšpirácu dodávam pár fotiek, či už sa rozhodnete niečo jednoduché vyrobiť, alebo zakúpiť. Niekedy máme totiž takéto úložné dekoratívne veci priamo pred očami, len ich nevidíme

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest
Nedostali ste chuť zorganizovať nanovo svoju kúpeľňu? Ale si nájsť ten svoj kútik u vás doma? My ženy, potrebujeme kúsok vlastného priestoru len pre nás samé. Bez muža a bez detí. Len vy, váš parfém a to “krásno”, ktoré patrí len vám.
Radi by ste u nás na BIANO uverejnili svoj článok? Napíšte mi na simona.porubska@biano.com a poďme sa spoločne dohodnúť na spolupráci! :)