Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Aký sprchový box je ideálny do vašej kúpeľne?

Relaxačný kúpeľ vám sprcha nahradiť nedokáže. Množstvom vychytávok jej ale môže smelo konkurovať. Para, zabudované rádio či masážne trysky? Bez sprchového boxu sa už skrátka nemusíte obísť.

Sprchových boxov je nespočetné množstvo druhov. Môžete vyberať z klasicky, ktorá nijako nezaťaží vašu peňaženku, ale napriek tomu vám poslúži dokonalo. Náročnejší užívatelia si za najrôznejšie funkcie už priplatia. Vyberte si ten najlepší kúsok pre vás ešte dnes!

Sprchový box vs. sprchový kút

Používať ich môžete rovnako, líšia sa však svojou konštrukciou. Kým sprchový kút je potrebné nainštalovať do kúpeľne hneď k stene a vyžaduje väčšie stavebné práce, sprchovací box je samostatnou a voľne stojacou kabínou, ktorá sa potom napája na vodu a odpad zvlášť. Okrem tohto pripojenia tak nepotrebujete robiť nejaké väčšie zásahy do kúpeľne. Jeho výhodou bývajú masážne trysky, sedadlá, sprchové hlavice, tie luxusnejšie majú rádiá, televízie, svetlá, parné trysky alebo pripojenie na internet. Súčasťou boxov môžu byť aj najrôznejšie úložné priestory a police na odkladanie kozmetiky. Výhodou je tiež umiestnenie zrkadla priamo v boxe.

Aké sú tvary sprchových boxov?

Rôzne tvarové možnosti sprchových boxov neponúkajú iba estetické funkcie. Na prvom mieste je čo najpohodlnejšie užívanie vzhľadom k dispozícii kúpeľne. Každý je totiž jedinečný. Lichotiť miestnosti bude aj tvarom a prevedením. Môžete vyberať zo štvrťkruhového, polkruhového, päťuholníkového, štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru. Do väčších kúpeľní môžete vyberať prakticky čokoľvek, u tých menších si dajte dobrý pozor, miesto ušetríte napríklad štvrťkruhovými či štvorcovými boxami.

Výber dverí

Priestor v kúpeľni zohľadnite aj pri výbere dverí. Pokiaľ máte malú kúpeľňu, zvoľte radšej posuvné dvere. Ušetrí miesto i prípadné havárie v podobe nárazu dverí na niektoré časti kúpeľne. Ďalšou možnosťou sú dvere jednokrídlové alebo dvojkrídlové. Ak máte priestoru na rozdávanie, popustite uzdu vašej fantázii.

Myslite aj na čistenie. Sklo, či už čisté alebo matné, vyzerá skvelo, však vyžaduje častejšiu starostlivosť. Možnosťou je aj povrchová úprava dverí proti usadzovaniu vodného kameňa. Viac záhybov, drážok, koliesok a úchytov si žiada tiež zvýšenú údržbu. Plast síce nemusí byť toľko stabilný, avšak sa na ňom neusadzuje vodný kameň.

Inštalácia

Veľkou výhodou sprchových boxov je to, že nevyžadujú žiadne väčšie zásahy do vašej kúpeľne. Môžete tak zaobstarať box trebárs do jednej kúpeľne a po prípadnom sťahovaní si ho vziať so sebou do druhej. Kúpite ho rozložený na niekoľko hlavných častí, ktoré potom v kúpeľni zložíte k sebe. Dôležité je napojiť sprchovú vaničku na odtok vody a zadnou stranou pripojíte vodu na hadice umiestnené v boxe. Ak si nefandíte, volajte na inštaláciu odborníka.

Typy boxov

Klasické boxy

Ak hľadáte nejaký klasický variant, ktorý bude vyzerať skvelo, ale zároveň zaň neminiete imanie, príde vám vhod klasický sprchový box. Jeho cena sa pohybuje okolo stoviek eúr. Štandardné je aj vybavenie, väčšinou sa musíte uspokojiť so základom - sprchovou hlavicou.

Hydromasážne boxy

O stupeň vyššie, než sa nachádza klasický sprchový box, stojí box hydromasážny. Ten je už vybavený masážnymi tryskami. Uľaví vašim svalom i mysle, väčšinou sú trysky doplnené tiež sedadlom, ktoré zaručí maximálny možný komfort a relaxáciu. O to väčší účinok bude masáž mať pri počúvaní ukľudňujúce hudby, preto bývajú súčasťou aj rádiá a najrôznejšie svetelné efekty.

Parné kabíny

Parná sprcha čiže parná kabína je súčasťou mnohých welleness centier. Prečo ju nemať aj doma? Blahodarné účinky pary na ľudský organizmus sú známe po storočia. Zmierňujú reumatické problémy, čistia pleť a pomáhajú s dýchacími ťažkosťami. Parné sprchy mávajú tiež zabudované svetlo, rádio aj masážne trysky.

 

Luxusné sprchové boxy

Luxusné sprchovacie boxy ponúkajú dokonalý dizajn. Rovnako tak aj rozmanité funkcie, ktoré si nebudete môcť vynachváliť. Cena sa pohybuje vo výškach až niekoľkých tisícok eúr. Odráža sa v nej použitý materiál, uľahčenie prevádzky i údržby. Ak skrátka patríte medzi náročnejších užívateľov, potom si budete musieť priplatiť. Odmenou vám budú boxy najrôznejších prevedení, ktoré kombinujú niekoľko funkcií dohromady. Nájdete v nich hydromasážne trysky, parný kúpeľ, ventilátor, rádio, obrazovku, drahšie kúsky ponúka i aromaterapiu.

Vyberte si sprchový box na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom