Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Aký podlahový radiátor vybrať a prečo?

Poznáte príslovie, že teplo ide od nôh? Pokiaľ chcete mať doma tiež vyhriatu pohodu a našľapovať na príjemne teplú podlahovú krytinu, pouvažujte o nadobudnutí podlahového radiátora.

Podlahové radiátory nie sú toľko nápadné a rušivé ako klasické radiátory, a pritom dokážu vytvoriť príjemný hrejivý pocit. Kombinovať sa dajú s radom podlahových krytín a výsledok je veľmi komfortný. Ak uvažujete o modernom designovom vykurovaní, ktoré by bolo predovšetkým aj praktické, vyberte si podlahový konvektor a určite budete spokojní! Najmä v interiéri s veľkoplošnými zasklenými plochami by klasické vykurovacie teleso nepôsobilo pekne, a práve tu prichádzajú najčastejšie k slovu podlahové radiátory.

Aký typ podlahového radiátora zvoliť?

Podlahové radiátory majú celý rad výhod. Voliť môžete radiátor buď s ventilátorom, alebo bez ventilátora. Na výber máte tiež celú škálu krycích mriežok, ktoré sa hodí prakticky do každého interiéru. Dizajn je potom už čisto na vás.

Podlahový radiátor bez ventilátora

Podlahové radiátory sa umiestňujú najčastejšie pred francúzske okná a zimné záhrady, alebo tam, kde nie je úplne možné použiť klasické vykurovacie teleso. Podlahové konvektory v sebe spájajú jednoduchú, ekonomický a bezhlučný variant riešenia.

Konvektory, ktoré sa vyrábajú bez ventilátora, sú určené pre ohrievanie, založené na princípe voľnej konvekcie s prirodzenou cirkuláciou vzduchu v danom vykurovanom priestore. Bezventilátorové podlahové radiátory sa hodia pre kombináciu s ďalšími vykurovacími telesami. Prípadne pre priestor s menšími tepelnými stratami.

Podlahový radiátorom s ventilátorom

Podlahový konvektor je nielen praktický a efektívny, ale zároveň prináša do interiéru dizajnový prvok, ktorého hlavnou úlohou je nielen vytvárať príjemný pocit tepla, ale aj ochladiť vtedy, kedy to požadujete. Hlavné funkcie ventilátora pri podlahovom radiátore je totiž nielen nastavenie tepelného výkonu, ale tiež možnosť ochladenia, čo oceníte najmä v horúcich letných mesiacoch.

Inštalovať konvektor môžete nielen do podlahy, ale aj nad ňu. Kompatibilný je pritom so všetkými druhmi podlahových krytín, či už sa jedná o dlažbu, PVC, prírodné linoleum alebo laminát.

Hlavné výhody podlahových radiátorov

Podlahové radiátory sa vyrábajú v rozmeroch, ktorých rozpätie je natoľko široké a variabilné, že si môžete vybrať presne taký, ktorý bude zodpovedať vašim predstavám a požiadavkám.

  • výška: 90, 110, nebo 140 mm,
  • šírka: 180, 260, 290, 340, nebo 420 mm,
  • dĺžka: konvektory sú vyrábané v štandardných dĺžkach 800 až 7000 mm.
  1. Podlahové radiátory sú ekononomické, pretože nie je potreba tak vysokej teploty, ako u bežných radiátorov.
  2. Veľkou výhodou je aj ich bezhlučnosť.
  3. Teplo, ktoré ide od podlahy, sa rovnomerne rozprestrie a vy nebudete pociťovať rozdiel teplôt v rôznych častiach izby.
  4. Nezaberajú žiadne miesto v priestore a nie sú vidieť.

Vyberte si podlahový radiátor na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom