Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Akú sprchovú hlavicu vybrať do kúpeľne?

Správne zvolená sprchová hlavica vám môže sprchovanie veľmi spríjemniť a zároveň vďaka nej môžete aj ušetriť. Dôležité je vyberať podľa vašich osobných preferencií.

Ručná sprcha, hlavová sprcha, sprchové sety či masážne sprchové panely - všetky tieto typy sprchovacích hlavíc majú svoje výhody aj nevýhody, čo je pred nákupom potrebné zvážiť.

Ručná sprcha

Ručná sprcha patrí medzi najbežnejší typ. Je veľmi praktická, lebo s ňou môžete manipulovať podľa ľubovôle. Skvelo sa tak hodí do kúpeľní, kde sa sprchujú deti. Vyberať môžete z nepreberného množstva hlavíc s rôznymi vlastnosťami, majte ale na pamäti, že praktickejšie je zaobstarať si ľahšiu hlavicu, ktorá nespôsobí poškodenie sprchovacieho kúta pri prípadnom nechcenom vykĺznutí. Moderné sprchové hlavice ponúkajú voľbu rôznych programov: masáž, perličku, hmlu či úsporu vody. Úspory vody je dosiahnuté pomocou obmedzeného prietoku či prevzdušňovaním tečúcej vody. Ručnú sprchu je vhodné vybaviť pevným či posuvným držiakom, aby ju bolo možné v prípade potreby zafixovať.

+ velmi praktické

+ cenovo dostupné

- nutnosť dovybaviť držiakom

- hrozí vykĺznutie

Biano tip: Pokiaľ si chcete do kúpeľne zaobstarať niečo netradičné, siahnite po modernej LED hlavici, ktorá presvetľuje prúd vody v závislosti na jeho teplote.

Hlavová sprcha

Hlavové sprchy sa delia podľa veľkosti. Môžete si zaobstarať menšiu hlavicu, ktorá bude slúžiť rovnako ako zafixovaná ručná sprcha alebo môžete zvoliť hlavice s veľkým priemerom, ktoré sa montujú k stropu a pri sprchovaní prinášajú pocit padajúceho dažďa. Tento typ hlavových spŕch sa v poslednej dobe stáva veľmi obľúbeným. Pre dokonalý zážitok z hlavovej sprchy je lepšie voliť hlavicu o väčšom rozmere. Na trhu nájdete výrobky s rozmermi od 200 mm, najväčšie hlavice môžu však merať až 1000 mm. Majte na pamäti, že hlavová sprcha by mala byť umiestnená vo výške aspoň 2 metre od podlahy sprchovacieho kúta alebo minimálne o 15 cm vyššie, ako je výška najvyššieho člena domácnosti.

+ luxusný zážitok padajúcej vody

+ ponecháva obe ruky voľné

- vyššia cena

- bez možnosti manipulácie

- nepraktické do rodiny s deťmi

Biano tip: Pre úsporu vody hľadajte sprchy vybavené technológiou Airmix, ktorý zaisťuje prevzdušňovanie vody a tým znižuje spotrebu

Masážne sprchové panely

Ak si radi doprajete relaxáciu v pohodlí domova, potom svoju sprchu môžete vybaviť špeciálnym masážnym panelom, ktorý ponúka niekoľko programov masáže tela pomocou vodných trysiek. Masážny sprchový panel môžete zaobstarať už ako kompletný výrobok, alebo môžete jednotlivé trysky nainštalovať priamo do steny sprchového kúta. Masážne panely sú samozrejme drahším variantom než samostatné sprchové hlavice.

+ možnosť domáceho wellness

- vyššia cena

- vyššia spotreba vody

Sprchové sety

Kompletné sprchové sety predstavujú praktické riešenie pre vašu kúpeľňu. Kombinujú v sebe sprchovú batériu a ručnú a hlavovú sprchu. Ak sa teda nemôžete rozhodnúť, aký typ sprchovej hlavice zvoliť, kúpte si celý sprchový set. Ten je tiež ideálny do rodinných kúpeľní, vďaka nemu si každý člen domácnosti môže vybrať to, čo mu najviac vyhovuje.

+ velmi praktické

+ kombinácia viacerých typov hlavíc

- menší výber jednotlivých štýlov

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom