Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Akú nástenku, tabuľu či chytrú stenu do pracovne?

Ide vám hlava dookola zo všetkých informácií, úloh a termínov? Pre lepšiu organizáciu práce sú nástenky a tabule ako stvorené. Ak vám ani to nie je dosť, môžete si zaobstarať chytrú stenu. Poďte si vybrať.

Máte radi vo veciach poriadok? V tom prípade by vám nemala v pracovni či pracovnom kútiku chýbať nástenka, na ktorú si ľahko pripichnete či prilepíte aktuálne úlohy a nebude hroziť, že na ne zabudnete. Pre tvorivého jedinca sú skvelé aj tabule, ktoré kombinujú možnosť prichytenia už hotových poznámok s priestorom pre kreatívne písanie priamo na ňu. Mazať a prepisovať lepšími nápadmi môžete znovu a znovu. A ak ste neradi obmedzovaní malým orámovaným priestorom, nadchne vás chytrá stena. Vieme, aké sú možnosti, a poradíme vám s výberom tej najvhodnejšej pre vás.

Korková nástenka

Kto by ich nepoznal. Korkové nástenky sú úplnou klasikou a pomáhaly triediť myšlienky už našim rodičom. Predávajú sa v množstve rozmerov - od 40 x 30 cm, až do 240 x 120 cm. Vy sa rozhodnite, ako veľká bude dostatočná. Rámy korkových násteniek sú najčastejšie hliníkové, nezriedka možno nájsť aj drevené. Inštalácia korkovej nástenky nie je vôbec náročná, stačí ju zavesiť za háčiky na stenu.

       + ľahké, dostupné v mnohých veľkostiach, prírodný vzhľad

- povrch sa po čase opotrebuje

BIANO TIP: ak chcete, aby nástenka vydržala naozaj dlho, kúpte si takú, ktorá má dosku so samoopravujúcim povrchom z korkového linolea.

Vyberte si korkovú nástenku na Biane:

Samolepiaca nástenka

Nechcete alebo nemôžete vŕtať do steny, ale napriek tomu by ste radi mali svoju nástenku? Samolepiaca nástenka toto želanie splní dokonalo. Na stenu sa prilepí pomocou lepiacich štvorčekov, ktoré sú súčasťou balenia. Jej nespornou výhodou je aj to, že k nej nie je potreba ďalších doplnkov - žiadne špendlíky, magnety ani lepiace papieriky. Povrch tabule je z korku so samolepiacou úpravou. Svoje poznámky ľahko prilepíte, a keď už nie sú aktuálne, zase ich odlepíte a vymeníte za iné. Lepiacu plochu je možné obnoviť umytím.

+ bez vŕtania, bez špendlíkov aj magnetov

- obmedzený výber dizajnu, nutnosť umývať plochu

Textilná nástenka

Máte radi farby a prírodný vzhľad korku vás neuchvátil? Čo hovoríte na variant nástenky s textilným poťahom? Na výber je z niekoľkých farieb, určite si nájdete tú vhodnú do svojej pracovne. Dostupné sú ako s rámom z dreva či hliníka, tak aj v luxusnejšom variante bez rámu. Poznámky si na ňu ľahko pripevníte špendlíkami alebo pomocou koliesok zo suchého zipsu.

+ výber z mnohých farieb, luxusný vzhľad

- v prípade zašpinenia komplikovaná údržba

Vyberte si textilnú nástenku na Biane:

Magnetická tabuľa

Nestačí vám na nástenku len niečo pripichnúť či prilepiť, ale radi by ste na ňu aj písali? Než vám nápad vykĺzne z hlavy, napíšte ho na magnetickú tabuľu. Kombinuje možnosť písania aj prichytenia poznámok na papieri magnetom. Aby bol fix hneď po ruke, vyberte si takú tabuľu, ktorá má aj odkladaciu poličku.

+ kombinuje možnosť písania aj prichytenia už napísaných poznámok

- obmedzený výber designov

BIANO TIP: chcete aby vaša magnetická tabuľa mala štýl? Kúpte si jednu z mnohých farebných variantov sklenených magnetických tabúľ.

Vyberte si magnetickú tabuľu na Biane:

Chytrá stena

Nenechajte sa obmedzovať orámovaným priestorom, píšte si poznámky na neobmedzenom priestore. Pýtate sa, čo je to múdra stena? Pod týmto názvom sa skrýva špeciálny náter, ktorý premení akýkoľvek hladký povrch na popisovateľnú a mazateľnú plochu.

  • Farbu si určíte sami – nátery sa predávajú buď biele, alebo priehľadné. Vďaka priehľadnému môže mať vaša chytrá stena akúkoľvek farbu, pretože ju možno naniesť na ľubovoľný farebný povrch.
  • Prajete si magnet? Ak stenu chcete využívať aj pre prichytenie už napísaných poznámok, vyberte si miesto klasického náteru magnetický náter, ktorý to ľahko umožní.
  • Aby farba držala, je nutné povrch natrieť ešte priehľadnou podkladovou farbou. Nemusí sa nanášať na sklenené či lesklé povrchy.

+ variabilita farieb, možno vytvoriť akokoľvek veľkú plochu, nenaruší interiér

- vyššia cena, náročnejšia aplikácia

Vyberte si chytrú stenu na Biane:

 

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom