Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Ako zútulniť interiér pomocou dekoratívnych písmen

Dekoratívne písmená sú naozaj trend. S ich pomocou krásne zútulníte a dodáte na osobitosti každej miestnosti. Môžete ich pripevniť na stenu alebo postaviť na okenný parapet či komodu v predsieni.

Aby ste sa doma cítili dobre, je potrebné si interiér vyzdobiť podľa svojho vkusu. Dekoratívne písmená na stene môžu byť skvelou pomôckou, ako domovu dodať osobité čaro. Písmená môžete použiť buď samostatne (napríklad ako iniciály členov domácnosti), alebo z nich môžete poskladať rôzne slová a nápisy.

Jedáleň

Jedálenský stôl je miesto, kde sa schádza celá rodina. V jedálnom priestore sú dekoratívne písmená vhodným doplnkom. Majte však na pamäti, že k jedálenskému stolu môžu sadať aj hostia, preto by ste pri výbere nápisu do kuchyne či jedálne nemali byť príliš osobní až patetickí. Iniciálami svojho mena alebo prianím dobrej chuti ale rozhodne nič nepokazíte.

Aké písmená zvoliť do jedálne?

Do jedálne sa hodia striedmejšie písmená, pripevnené na stenu. Vyberať môžete medzi drevenými alebo tými vo forme samolepky, pomocou ktorých ľahko vytvoríte požadovaný text.

Obývačka

Dekoratívne písmená na stene obývacej izby je potrebné voliť s rozvahou. Trávite tu veľa času - sledujete televíziu, čítate si, prijímate návštevy ... dekorácie by preto nemala pôsobiť príliš rušivo. Než si sem dekoratívne písmená, ktoré môžu výborne ozdobiť stenu nad sedacou súpravou alebo doplniť nástennú galériu plnú obrázkov a obľúbených fotografií, dôkladne si premyslite ako nápis, tak veľkosť, materiál a farbu písmen, aby so zariadením obývačky perfektne ladili.

Aké písmená zvoliť do obývačky?

Obývaciu izbu príjemne zútulníte drevenými stojacimi písmenami, ktoré môžete postaviť na ľubovoľné miesto. Ak sa rozhodnete pre dekoráciu steny, môžete siahnuť po trendy svietiacich písmenách, ktoré poslúžia ako originálny svetelný zdroj.

Spálňa

Spálňa je ideálnym miestom, kam umiestniť dekoratívne písmená. Do spálne návštevy moc často neberiete, a tak tu môžete dať voľný priechod svojej fantázii a kreativite. Zamilované páry môžu voliť písmená tvoriace iniciály krstných mien alebo napríklad nápis LOVE. Skvelo vyzerajú ale aj dlhšie nápisy v podobe obľúbených citátov alebo slová prajúca dobrú noc či sladké sny.

Aké písmená zvoliť do spálne?

Svietiace dekoratívne písmená pripevnené na stenu v spálni budú pôsobiť originálne a navyše poslúžia ako skvelý zdroj žiaduceho tlmeného svetla. Ak preferujete konzervatívnejší variant, pripevnite na stenu drevená písmená.

Detská izba

Naozaj sa vyblázniť s dekoráciami môžete v detskej izbe. Vyzdobte tú stene písmenami, ktorá tvorí meno vášho potomka, alebo použite iba jeho iniciály napríklad nad písací stôl. Dekoratívne písmená ale výborne poslúžia aj v súrodeneckej izbe, kde počiatočné písmená ich mien nad posteľami viac špecifikujú ich vlastný priestor.

Aké písmená zvoliť do detskej izby?

Vhodnejšie ako voľne stojace písmená sú v detskej izbe tie pripevnené na stene. Skvelo tu pôsobia textilné písmená v podobe girlandy. Vyberať môžete s nepreberného množstva farebných kombinácií.

Vyberte si dekorativne písmená na Biane: