Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Ako zariadiť bezpečnú detskú kúpeľňu?

Kúpeľňa pre deti je miestnosť, ktorú nenájdete v každom dome. Ak už ale máte dostatok priestoru, aby ste ju zriadili, je potrebné venovať jej zariadeniu náležitú starostlivosť.

Pokiaľ vo svojom dome zariaďujete kúpeľňu špeciálne pre deti, nemala by v nej chýbať originalita, hravosť a nápaditosť. Predovšetkým ale nesmiete zabudnúť na bezpečie vašich ratolestí.

Vaňa, alebo sprcha?

Ak riešite dilemu, či do detskej kúpeľne umiestniť vaňu, alebo sprchový kút, zvoľte radšej vaňu. Deti majú pobyt vo vode rady a vaňa je lepším miestom pre vodné hrátky než sprcha. Problém s vodou, nacákanou po celej kúpeľni, ľahko vyriešite pomocou sklenenej zásteny, za ktorú dieťa zo seba, pomocou ručnej sprchy, hravo zmyje aj zvyšky kúpeľovej peny.

Umývadlo

Na voľbe umyvadla do detskej kúpeľne je potrebné si dať naozaj záležať. Umývadlo pre deti voľte menších rozmerov, s menšou hĺbkou, malo by mať predsadenú plochu pre batériu, aby na ňu dieťa ľahšie dosiahlo. Optimálna výška umiestnenia umývadla pre deti je 60 cm. Závisí však od veku dieťaťa a individuálnych telesných proporciách. Pre jednoduchší a rýchlejší proces rannej hygieny je vhodné nainštalovať dve umývadlá vedľa seba, aby nedochádzalo k hádkam, kto si vyčistí zuby ako prvý.

Obklady

Na trhu dnes nájdete veľké množstvo motívov určených priamo do detských kúpeľní. Hravosti sa tu medze nekladú. Detská kúpeľňa by mala byť farebná a veselá, aby si ju dieťa obľúbilo a rado do nej chodilo. Výber vhodného obkladu teda môžete konzultovať aj so svojimi malými pomocníkmi. Kúpeľňa predsa bude predovšetkým ich.

Bezpečnosť

Detská kúpeľňa musí byť funkčná, hravá a predovšetkým bezpečná.

  • Obklady: Do detskej kúpeľne sa hodia obklady s drsnejším reliéfom alebo špeciálnou protišmykovou glazúrou.
  • Vaňa: Aj vaňa sa dá zaobstarať so špeciálnou protišmykovou úpravou. Pokiaľ jej chýba, ľahko ju nahradíte protišmykovou podložkou.
  • Termostatické batérie: Výborným pomocníkom do detskej kúpeľne sú termostatické batérie. Blokačné tlačidlo zabraňuje samovoľnému spusteniu vody o vyššej teplote ako cca 38 stupňov. Pomocou termostatickej batérie tak môžeme predísť nechcenému obareniu.

Vyberte si doplnky do detskej kúpeľne na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom