Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Ako na výber hračiek pre bábätká

Deti milujú hračky. Kto kedy videl bábätko, ktoré rado len pozerá do steny? Naopak, deti všetko pozorujú a žmolia. Aby bol nákup hračiek výhodný aj pre vás, musíte si dobre premyslieť, aké hračky vybrať.

https://mamanautop.com/tag/lit-bebe-transformable/

Existujú najrôznejšie typy hračiek. Od drahých kúskov, ktoré vám žiadne benefity neprinesú, po tie lacnejšie, aké naopak budete milovať vy, vaše dieťa aj vaša peňaženka. Zdalo by sa, že keď už máte zariadenú detskú izbičku do posledného detailu, že vás žiadne ďalšie náročné rozhodovanie, čo sa týka materiálnych vecí, nečaká. Predpokladáte, že teraz sa už len sústredite na svoj poklad a na radosti, ktoré vám prinesie. Ale to sa bohužiaľ pletiete. Od prvej fázy vývoja vášho bábätka, až po pubertu, kedy deti hračky odkladajú, budete vždy premýšľať nad tým, či ste nekúpili nejakú vtákovinu. Vždy budete dúfať, že hračka, do ktorej ste investovali, bude podporovať vývoj vášho dieťatka a nebude len ďalšou zbytočnosťou, na ktorú bude sadať prach. Ak neviete, čo vybrať, keď máte doma to najmenšie bábätko, nechajte si od nás poradiť.

Zábava do postieľky

Pokiaľ máte doma čerstvo narodené bábätko, máte s ním plné ruky práce, stále ho chováte a na nejaké hračky nemáte ani pomyslenie. Do troch mesiacov deti rovnako vidia rozmazane a hračky ich moc nezaujímajú, myslíte si. Nemusí to byť tak úplne pravda. Niektoré deti sú zvedavé od malička a ak im nad postieľku zaobstaráte nejaký kolotoč nad postieľku, ktorý bude mať kontrastujúce farby, bábätko ním stopercentne zaujmete. Čím sú deti staršie, tým viac ich zaujímajú také hračky, ktoré zapájajú viac ako jeden zmysel. Skúste teda kolotoč, ktorý sa otáča a zároveň hrá nejakú príjemnú melódiu. Uvidíte, že v deťoch bude taká vecička vzbudzovať záujem a tiež sa budú postupne učiť reagovať na zrakové podnety.

Uľavte deťom od bolesti

Detský zrak a sluch teda ľahko zabaví hrajúci kolotoč. Čo je ale najväčšia výzva, to je detská chuť. Či už sa jedná o to, aké musíte pripravovať a vyberať pokrmy alebo o to, čo všetko deti žmolia. Prirodzene samozrejme deti zaujíma, čo ako chutí. Snažia sa objavovať svet mimo iného olizovaním všetkého možného. Navyše vo chvíli, keď začnú deťom rásť zúbky, nemajú vlastne ani na vybranie. Akonáhle totiž začnú do niečoho hrýzť, okamžite nastupuje veľká úľava. A kto by svojmu miláčikovi nechcel uľaviť, keď vidí, ako veľmi ho tie rastúce zúbky trápia. Hryzátka môžete zaobstarať chladiace, silikónové alebo také, ktoré sú kombináciou hrkálky a hryzátka. Môžete tak ľahko zohnať takú hračku, ktorá zabaví detské ústočká, zrak i sluch. Stačí len trošku hľadať a vybrať to pravé.

Plyšovej klasiky se vzdávať nemusíte

Ak sa bojíte, že vo svete vymožeností si k detským srdciam nenájdu cestu plyšové hračky, tak ste na omyle. Rovnako tak ste na omyle, ak si myslíte, že plyšová hračka, plná prachu, nemôže byť pre deti prínosná. Práve pre to, že máme v našej ponuke rôzne vymoženosti, máme aj vychytané plyšáčiky. Farebné, umývateľné, prateľné alebo aj svietiace a hracie. V jednej plyšovej hračke môžete skĺbiť dohromady všetky nástroje, ktorými budete u detí povzbudzovať zmysly. A to je predsa len o kúsok lepšie, ako klasické mončičáky. Minimálne o kúsok.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom