Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Ako na úložné priestory v malej kúpeľni

Ako čo najefektívnejšie využiť malú kúpeľňu? Aj tá totiž môže pôsobiť nestiesneno a vzdušne. V nasledujúcom článku nájdete niekoľko tipov, vďaka ktorým zariadite kúpeľňu prakticky.

Úložné priestory sú nevyčerpateľnou témou v každej miestnosti. Málokto z nás má kúpeľňu s rozlohou, ktorá by mu dovolila tento problém neriešiť. Aj malá kúpeľňa môže byť ale zariadená tak, že do nej uložíte všetko potrebné a napriek tomu si nebudete pripadať stiesnení. Poďte sa pozrieť, ako na to.

Správne usporiadanie je základ

Jednotlivé kúpeľňové zóny si dobre premyslite, aby ste mali používané veci na dosah. Usporiadanie úložných priestorov by vám malo život uľahčiť, nie komplikovať. Čo je potrebné mať po ruke? Čo radšej schovať, aby nebolo všetkým na očiach?

Najväčšiu pozornosť si zaslúžia predovšetkým priestory pri umývadle, ktoré sú najfrekventovanejšie. Aby ste si nepripadali ako v drogérii, schovajte kozmetiku a parfumy do zrkadlovej skrinky a nechajte po ruke napríklad len kefku na zuby a pastu. Dekoratívna kozmetika si nájde svoje miesto aj v skrinke pod umývadlom. Pre väčšiu prehľadnosť a jednoduchšie upratovanie, ju usporiadajte do prehľadných košíčkov či organizérov.

Využite priestor na maximum

Umývadlové aj ďalšie kúpeľňové skrinky sú vystavované vlhkosti viac, ako nábytok v iných miestnostiach, voľte preto skôr nábytok na nožičkách alebo ho zaveste priamo na stenu. Vďaka tomu bude aj upratovanie jednoduchšie. Priestor aj napriek tomu môžete využiť až na zem. Pod skrinky sa hodia umývateľné plastové boxy, do ktorých môžete prehľadne naskladať čistiace prostriedky. Samozrejme za predpokladu, že doma nemáte zvedavé deti, ktoré by sa mohli vydať na prieskum.

Skrinky až ku stropu, alebo police nad dverami, vytvoria veľa úložného priestoru na predmety, ktoré nepoužívate denne a ktorým neškodí dlhodobá vlhkosť. Prístup k nim budete mať vďaka prenosnej stoličke.

V podobnom štýle:

Nemajte v kúpeľni sklad

Uteráky, kôš na bielizeň, toaletný papier. To všetko sú veci, ktoré by mali byť čo najďalej od vane či sprchovacieho kúta, aby zbytočne nenavlhli. V ideálnom prípade ich schovajte do skrinky s dvierkami, ktoré vlhkosť z väčšej časti utlmia. Majte na pamäti, že všetko, čo v kúpeľni uchovávate, by malo byť používané. Väčšie zásoby uterákov aj papiera uchovávajte v miestnosti s menšou vlhkosťou.

BIANO TIP: Miestom výborne šetria skrinky s posuvnými dverami, ktoré pri otváraní nijako nezasahujú do priestoru.

Háčik ako neoceniteľný pomocník

Máte vaňu so sprchovým závesom? Skúste namiesto jednej tyče na záves použiť dve. Na tú druhú dajte háčiky, na ktoré hravo zavesíte uteráky alebo napríklad vyzlečenú bielizeň. Háčiky rovnako dobre poslúžia aj z vonkajšej strany sprchového kúta, alebo na dverách, kam si môžete zavesiť župan či pyžamo. Drobné predmety dennej potreby, ako sú hrebene a odličovacie tampóny sa dajú zavesiť aj na umývadlo.

Ide to aj bez vŕtania

Hodil by sa vám ešte nejaký ten úložný priestor navyše, ale nemáte v pláne vŕtať? Tyče, háčiky a košíčky všetkých veľkostí môžete na dlažbu pripevniť jednoducho aj pomocou prísaviek. Veľkou výhodou je aj to, že ich môžete ľubovoľne premiestňovať, keby ste si predsa len rozmysleli, že na druhej stene by sa vynímali lepšie.

Vyberte si kúpeľňové skrinky na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom