Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

7 dôvodov, prečo sa zbaviť prebytočných vecí hneď teraz

Minimalistické interiéry bez zbytočných vecí, lapačov prachu a celkového chaosu pôsobia vždy ďaleko prívetivejšie a vzdušnejšie. Ak chcete aj vy eliminovať vo svojom byte či dome neporiadok, ale tak nejako sa nemôžete rozhýbať, máme pre vás malú motiváciu.

Aby sme vás k poriadnej organizácii nepriehľadného chaosu, vyprataniu haraburdia a minimalizácii nahromadených vecí motivovali, máme pre vás 7 dobrých dôvodov, ktoré vás takpovediac nakopnú. Neotáľajte a začnite už tento víkend! Uvidíte, ako sa vám bude v "novom" krásne žiť.

1. Budete mať viacej voľného času

Keď bude mať doma všetko svoje miesto, budete vždy vedieť, kam siahnuť a nebudete musieť danú vec dlho hľadať. Ak navyše počet vecí minimalizujete a vyhádžete všetky zbytočnosti, aj každodenné upratovanie vám zaberie oveľa menej času.

2. Utratíte menej peňazí

Samozrejme ušetríte veľa peňazí, keď si prestanete kupovať ďalšie a ďalšie zbytočné veci. Ušetríte aj za rôzne skladovacie priestory ako regály, boxy a police, pretože na nich nebude čo skladovať. Upracte si tiež v špajze a medzi upratovacími prostriedkami, nech neutrácate za to, čo už doma vlastne máte.

3. Budete se cítit lepšie

Docieliť príjemného pocitu chcú vo svojom domove asi všetci. Nahromadené veci, ktoré nemajú svoje miesto, ale do príjemného domova nepatria. Predstavte si, ako prídete domov a nestretnete upratovacie pomôcky hneď za vstupnými dverami, vešiak nebude preplnený bundami a konferenčný stolík nebude zahltený televíznymi ovládačmi a časopismi. Hneď je to lepšie, však?

4. Budete mať vždy čo na seba

Je to úplne bežná sťažnosť žien - napchaná skriňa a nič na seba. Prečo teda vlastne máte v šatníku oblečenie, ktoré nenosíte? Bez kompromisov sa ho zbavte! Riaďte sa prevereným pravidlom a vyhádžte všetko, čo ste celý rok nemali na sebe. Nie, neschudnete do toho.

5. Môžete pomôcť tým, ktorí to potrebujú

Veci, ktoré sa vám len tak váľajú na dne skrine, môžu ešte poslúžiť ľuďom v núdzi. Poobzerajte sa vo svojom okolí po nejakej charite a spýtajte sa, čo všetko im môžete darovať. Väčšinou prijímajú oblečenie a topánky, hračky a niekedy aj nábytok, spotrebiče a ďalšie veci do domácnosti. Oblečenie, ktoré už neunosíte, môžete tiež vhodiť do špeciálnych kontajnerov.

6. Bude se vám lepšie spať

Ak máte problémy so zaspávaním, na vine môže byť prílišné množstvo vecí v dohľade, ktoré vás rozptyľujú. Udržujte si v spálni takmer zenový pokoj a zlikvidujte z nej všetky veci, ktoré do nej nepatria. Vrátane žehliacej dosky a televízora, počítača a mobilu.

7. Dostanete sa rýchlejšie von

Predstavte si túto typickú rannú situáciu. Prehrabuje sa v skrini a neviete, čo si obliecť do práce. To isté vás čaká u potomkov, pričom pri prechádzaní ich izbou musíte prekročiť hromadu rozhádzaných hračiek. Pri príprave raňajok sa rozčuľujete, že nemôžete nájsť tie načaté vločky, načnete nový sáčok a zistíte, že tie načaté sú v inej priehradke. A ešte než vyjdete z dverí, hľadáte okuliare, kľúče, mobil a školský batoh vášho dieťaťa.
A teraz si predstavte, ako veľmi by sa tá situácia zmenila, keby ste doma mali poriadok.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom