Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

5 najväčších trendov v bytovom textile

V domácnosti je vždy najjednoduchšie obmieňať podľa trendov, sezóny či nálady textílie - vankúšiky, obliečky, závesy. Prečítajte si, aké sú najväčšie tohtoročné trendy a využite ich aj vo svojom interiéri.

https://bridalmusings.com/2017/09/unique-exotic-jungle-wedding-inspiration/

Vybrali sme pre vás 5 najzaujímavejších trendov roku 2018 čo sa týka bytových textílií. Tento rok so sebou prináša vo veľkom to, čo začalo už vlani. Stále sa drží silný vzťah k prírodným materiálom aj motívom, zároveň sa ale do popredia dostávajú sýte, odvážne farby a ich kombinácie. Exotika aj extravagancia tento rok skrátka majú v našich domovoch svoje miesto. Aký trend vás nadchne najviac?

Tropické motívy

Nechajte sa vtiahnuť do divokej džungle! S tým množstvom tropických motívov, ktoré sú v ponuke obchodov, to pôjde ľahko. Stavte na palmy, veľké listy monstery, paprade, liany, pestrofarebné orchidey, ľalie a ibišteky a nezabudnite na exotickú faunu - papagáje, plameniaky, opice, tigre, pumy, hady a leopardy. Ak ste odvážni, neobmedzujte sa len na pár vankúšikov, ale pokojne vymeňte aj závesy v spálni či obrus v kuchyni.

Odvážne farby

Farbou roka je fialový odtieň Ultra Violet. Okrem sýtej fialovej ale frčí aj ružová, jasne žltá, oranžová či tyrkysová. Poobzerajte sa po obliečkach s abstraktívnou pestrofarebnou potlačou alebo rozjasnite gauč v obývačke hromadou farebných vankúšikov. Uvidíte, ako sa hneď celá miestnosť rozveselí a možno nakoniec vymeníte aj koberec za nejaký farebnejší.

Lesklé materiály

Minimalistické interiéry sú stále číslo jeden, volá sa ale aj po štipke luxusu. Ten dodajú lesklé materiály, predovšetkým satén a zamat, v kombinácii so sýtymi tmavými farbami, napríklad vínovou, kráľovskou modrou či fľaškovo zelenou. Vedľa ale nešliapnete ani so zlatými a striebornými textilnými doplnkami, predovšetkým dekoračnými vankúšikmi alebo napríklad originálnym tienidlom na lampe

Tmavo zelená

Zelená bola farbou minulého roka, ale získala si takú priazeň, že je trendom aj tento rok, jasný odtieň Greenery ale nahradila tmavo či olivovo zelená. V kombinácii s prírodnými materiálmi, ako je juta alebo morská tráva, tvorí skvelý tandem moderného interiéru. Skúste zladiť doplnky a textílie (predovšetkým vankúše, prikrývky a závesy) v obývačke alebo v spálni do tmavo zelenej, len si dajte pozor, aby ste to neprehnali, obzvlášť v tmavých miestnostiach. Vo väčších priestoroch pôsobí zelená luxusne a rozumie si so zlatou, v menších izbách sa kvôli množstve zelenej ale môžete cítiť ako stratení v temnom lese. Pozor na to.

 

Prírodné tkaniny

Vlna, bavlna, ľan, juta, morská tráva alebo kožušiny sú pre vytvorenie útulného domova stále tým prvým, čo by vás malo napadnúť. Veľký boom zažívajú predovšetkým jednofarebné, prírodne farbené ľanové obliečky (a obrusy). Stávkou na istotu sú ale samozrejme aj poctivé vlnené deky, ručne tkané koberce a čokoľvek z kvalitnej 100% bavlny. Keď ide o domov, nie je dobré robiť kompromisy.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom