Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Vyhrajte večný boj s úložným priestorom

Všetci túžime po ďalších úložných priestoroch. Často si však posťažujeme, že v byte už nie je miesto. To ale nie je pravda, úložné boxy, chytré závesy alebo viacúčelové regály sa zmestia do každej domácnosti!

https://www.google.cz/search?safe=active&sa=G&hl=cs&q=obyvaci+pokoj+%C3%BAlo%C5%BEn%C3%BD+prostor&tbm=isch&tbs=simg:CAQSlQEJX3VbUhIi9PsaiQELEKjU2AQaAggDDAsQsIynCBpiCmAIAxIogQGMDYQSzgWQGIIB4gKGEpEYgwGUNpE2sCH6J5M2jTbHIYQ-gz6EKBowrbfvk2I6WD5VAsJLogdYoJ07UHq

Pod posteľ schováte celý svet

Určite už vám niekedy niečo v spálni prekážalo a tak ste to odsunuli pod posteľ. A potom niečo ďalšie, a potom ešte niečo. Aby nie, vojde sa tam neuveriteľné množstvo vecí, ale potenciál tohto zázračného miesta môžete ľahko využiť do posledného kúsku aj inak. Ak si kúpite vhodné úložné priestory pod posteľ, môžete pod ňu uložiť takmer čokoľvek.

Niektoré postele výrobcovia rovno ponúkajú so zásuvkami. Ak vám ale padla do oka posteľ, ktorá šuplík nemá, nezúfajte. Nie je totiž nič jednoduchšie než si tento typ úložného priestoru dokúpiť. Obrovskou výhodou je, že sú šuplíky často na kolieskach, čo vám uľahčí nielen uloženie vecí, ale predovšetkým ich opakované vyťahovanie. Preto sú šuplíky vhodné na ukladanie vecí, ktoré je dobré mať po ruke. Môže sa jednať napríklad o športové náčinie, cestovné tašky alebo napríklad žehliacu dosku so žehličkou.

 

Naopak, sezónne kúsky je dobré schovávať do boxov. Tých sa pod posteľ vojde viac, a tak si ich môžete rozdeliť trebárs tematicky - letné oblečenie, zimné oblečenie, topánky, plavky. Ako budete potrebovať. U boxov sa predpokladá, že ich nebudete musieť vysúvať na dennej báze a sú pod posteľou ukryté na dlhšiu dobu. Ich obstarávacia cena je nižšia a ich rozmery väčšinou menšie a tak si ich môžete zaobstarať viac. Ak máte spálňu v drevenom dekore a bojíte sa, že textilný box bude narúšať jej design, môžete sa samozrejme poobzerať tiež štýlových kúskoch z masívu.

 

Regál nemusí slúžiť ako knižnica

Regály zažívajú v posledných rokoch boom. Predtým sa všetky veci ukladali do skríň a komôd, aby návštevy nevedeli, čo má kto doma. Dnes sa naopak každý rád pochváli a tak sa regály v domácnostiach objavujú častejšie. Nepredstavujte si ale nudný regál ako z mestskej knižnice, na ktorý naskladáte knižky a tým to končí. Dnešné poňatie je plné zaujímavých asymetrických tvarov a netradičných farieb.

Regály majú svoje miesto spravidla v obývacích izbách a často sú na nich práve knihy. Pokiaľ ale nemáte kam umiestniť napríklad dôležité dokumenty alebo iné tajnosti, do niektorých políc môžete umiestniť boxy v podobe krabíc, košíky alebo látkové šuplíky, ktoré obsah ukryjú. Zároveň, keď si ich vyberiete v nejakých výrazných farbách alebo zaujímavých materiáloch, môžu tieto úložné priestory interiér pekne ozvláštniť.

 

Ďalšie veci skryje záves

Nie každý byt alebo dom môže toto riešenie ponúknuť. Veľmi často sú ale v byte pozabudnuté výklenky, ktoré sa dajú skvele využiť, väčšinou sa jedná o miesta na chodbách, v kúpeľniach alebo predsieňach. Tieto priestory môžu slúžiť na schovanie vysávačov, žehliacich dosiek alebo iných pomôcok do domácnosti. Na uloženie menších vecí si môžete do výklenku vsadiť police, ktorých sa tam vojde hneď niekoľko. Aby tento priestor nepôsobil nevzhľadne s ohľadom na zvyšok miestnosti, môžete tu umiestniť tyče na záves. Nielen, že uložené veci skryjete, ale opäť získate ďalší priestor pre designové doplnenie bytu a to trebárs zaujímavým vzorom na závese alebo jeho netradičnou farbou. Uvidíte, že keď sa trošku zamyslíte, hneď vás napadne, ako aj u vás doma nejaký ten úložný priestor navyše môžete nájsť.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom