Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Vyberte veselé samolepky do detskej izby

Detská izba by mala byť príjemným miestom, v ktorom si vaša ratolesť môže v pohodlí hrať, odpočívať alebo sa učiť. Spríjemnite ho svojmu dieťaťu pomocou moderných detských samolepiek na stenu.

Detská izba nemusí byť skrášľovaná iba zarámovanými fotografiami či farebnými plagátmi. Útulnú a farebne zladenú detskú izbičku môžete mať aj s pomocou detských samolepiek, ktoré z izby razom urobia miesto plné radosti. Vyberte si vzor, motív či umiestnenie, a potom už je inštalácia viac ako jednoduchá. Ich hlavnou a nespornou výhodou je to, že sa inštalujú nesmierne ľahko a ešte ľahšie sa odlupujú.

Aký druh samolepky zvoliť?

Vhodný druh samolepky zvolíte podľa štýlu, do ktorého je detská izba ladená, a tiež podľa priestoru, ktorý ponúka. Snažte sa, pokiaľ možno, zladiť samolepky so závesmi alebo iným dominantným prvkom určujúcim farebné ladenie celej izby. Vyberať môžete z nepreberného množstva rôznych typov od výrazných a farebných až po jednoduché s čistými líniami.

 • Svietiace samolepky potrebujú nasvietenie v podobe blízkeho zdroja svetla, vďaka ktorému budú krásne svietiť pri večernom zaspávaní. Najčastejšie sa lepia na strop alebo k posteli, môžu však označovať aj dôležité miesta, napríklad vypínač. Nočná obloha plná hviezd zaručená!
 • Moderné samolepky v tvare geometrických obrazcov sa hodia do izbičky starších detí. Sú nadčasové a ich nevtieravé kúzlo je tým pravým jemným a nenápadným doplnkom.
 • Panoramatické samolepky vyžadujú viac priestoru, umiestňujú sa na väčšiu plochu steny. Zároveň poskytujú dokonalý výhľad na mesto, tropický ostrov alebo les priamo uprostred izby.
 • Textové samolepky plné citátov či obľúbených prísloví, rodinných hesiel alebo hlášok si obľúbi celá rodina. Po čase ich zase môžete vymeniť a nahradiť novými.
 • 3D samolepky úplne alebo len opticky zasahujú do priestoru a tvoria tak zaujímavý dizajnový prvok. Vďaka nim tak môžu po stenách ožívať motýle alebo napríklad kvety.

Kam samolepky umiestniť

Umiestnenie samolepky hrá veľmi dôležitú úlohu v dosiahnutí estetického efektu. Podľa výsledného umiestnenia voľte aj veľkosť nálepky. Tá by mala byť primeraná miestu, na ktoré ju chcete umiestniť. Príliš malá samolepka na prázdnej stene zanikne, väčšia sa na ňu naopak nemusí vojsť.

 • Samolepka na vypínači je minimalistickým, nerušivým elementom. Zároveň vkusne dopĺňa detskú izbu.
 • Samolepka na okno by mala byť decentná, v jemných farbách a dostatočne transparentná, aby nebránila prieniku svetla do miestnosti.  
 • Samolepky na stenu môžete umiestniť na väčšiu či menšiu stenu podľa voľného priestoru i veľkosti nálepky.

Samolepky pre chlapcov aj dievčatá

Vzor samolepiek nemusíte voliť len podľa toho, či máte doma malú princeznú či väčšieho nezbedníka. Samozrejme kvety alebo autíčka môžete voliť podľa obľúbenosti každého z nich, vyberať však môžete aj univerzálne motívy alebo nadčasové vzory, ktoré dobre poslúžia i niekoľko rokov.

 • Samolepky podľa ročného obdobia sú prekrásnou dekoráciou, či už ide o kvetinový vzor na jar, plážové motívy v lete, opadané lístie na jeseň či snehové vločky v zime.
 • Samolepky so zvieratmi sú decentnou a nežnou okrasou detských izbičiek. Kreslené obrázky farmy alebo obľúbeného zvieratka vášmu najmenšiemu vyčarujú úsmev na tvári.
 • Disney samolepky pre deti zobrazujúce obľúbené detské kreslené postavičky sa hodia do akéhokoľvek interiéru a nikdy s nimi nešliapnete vedľa. A ak chcete niečo klasického, slovenského, skúste napríklad nesmrteľného Krtka!
 • Abstraktné motívy taktiež potešia chlapcov aj dievčatá, ozvláštnia izbu a ich farbu aj vzor navyše môžete prispôsobiť farebnému ladeniu izby. Abstraktné nálepky navyše môžu podporovať detskú kreativitu.
 • Kvetinové vzory môžu byť jemné v ružových farbách, ale vyberať môžete aj univerzálne prírodné motívy stromov a listov. Skúsiť môžete aj populárne púpavy.

Inštalácia aj odlepenie ľahko a rýchlo

 1. Základom je správna izbová teplota. Lepidlo inak pracuje v zime a inak v teple, všeobecne by ste v miestnosti mali mať aspoň 15 ° C.
 2. Podklad by mal byť tiež rovný a čistý, takže ak je to vo vašich silách, zo steny odstráňte prach, špinu a mastnotu.
 3. Je dobré si nálepku pred odlepením fólie nanečisto na stenu umiestniť, aby ste videli, či sa na stenu pohodlne vojde (pripevniť ju môžete papierovou páskou).
 4. Potom ju začnite od zhora pomaly odlepovať od ochrannej fólie, pod ktorou sa nachádza lepidlo.
 5. Odlepujte ju postupne a nálepku priebežne uhladzujte, aby nevznikli nežiaduce vzduchové bubliny. Tie môžete vyhladiť pomocou špongie alebo stierky.
 6. U väčších samolepiek sa odporúča ich nastrihať na menšie časti, ktoré postupne prilepíte k sebe.
 7. Po čase samolepku môžete odstrániť pomocou fénu. Po nahriatí nálepky ju začnite zase odlupovať smerom z horného rohu k spodnému. Vždy ju odlupujte čo najviac v rovine s povrchom, nie kolmo k stene.

Vyberte si samolepky do detskej izby na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom