Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Vaňové batérie podľa umiestnenia - viete, akú vybrať?

Pri výbere vodovodnej batérie k vani musíte zvoliť nielen vhodný typ a dizajn, ale zároveň aj správne umiestnenie, ktoré sa do vašej kúpeľne najlepšie hodí.

Ak si zariaďujete či renovujete kúpeľňu, v ktorej sa nachádza vaňa, budete sa stretávať s otázkou, kam umiestniť vaňovú batériu, aby ladila so štýlom kúpeľne a zároveň vám jej užívanie vyhovovalo. Štandardne sa batérie inštalujú na stenu, ale možné to je aj pod omietku, priamo na vaňu alebo z podlahy.

1. Nástenné batérie

Jedným z najbežnejších spôsobov umiestnenia je montáž batérie na stenu kúpeľne s presahom do vane. Batéria sa montuje priamo na vodovodné rúrky a je teda nutné rešpektovať ich rozstup, ktorý je bežne 100 alebo 150 mm, preto ju pred nákupom radšej premerajte. Oproti podomietkovej batérii sú u nástennej viditeľné všetky jej časti. V súčasnosti si však aj pri tomto type vyberiete moderný estetický dizajn. Nástenné batérie sú jednoduché na údržbu, pretože sa pohodlne dostanete ku všetkým jej častiam.

2. Podomietkové batérie

Podomietkové vaňové batérie sú veľmi elegantným riešením. Menej estetické časti sa schovajú do steny a viditeľná zostane len užívateľsky funkčná časť. Tieto batérie sú montované v kombinácii s podomietkovým telesom, v ktorom sa mieša teplá a studená voda a ktoré zároveň rozdeľuje prúd. Pri obstarávaní tohto typu sa uistite, že je podomietkové teleso súčasťou balenia.

3. Stojankové batérie

Stojankové batérie sa inštalujú na okraj vaní, najčastejšie tých, ktoré sú umiestnené v priestore. Dobre však poslúžia aj u ďalších typov. Stojankové batérie pôsobia veľmi elegantne, pretože nenarušujú celistvosť kúpeľňového obkladu. Aj vaňové stojankové batérie sa štandardne predávajú v sete so sprchou.

4. Podlahové baterie

Podlahové batérie sú určené predovšetkým pre vane umiestnené v priestore. Vyberať môžete z nepreberného množstva rôznych štýlov. Popri svojej funkčnosti pôsobí tento typ batérie ako estetický doplnok, ktorý zaujme každého návštevníka kúpeľne. Pre montáž tejto batérie je nutné viesť rozvody vody v podlahe.

 

TYP BATÉRIE VÝHODY NEVÝHODY
Nástenná jednoduchá údržba menej elegantná
Podomietková elegantné prevedenie náročnejšia montáž
Stojanková elegantná - nenarušuje celistvosť obkladu náročnejšia na údržbu - horšie dostupné časti
Podlahová originálne riešenie nutné viesť rozvody podlahou

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom