Hlavné menu

Škandinávske Vianoce podľa bianoblogger Mišky

Máme tu 3. adventný týždeň, ktorý v našej sérii s názvom Vianoce podľa bianobloggers odštartuje Miška, na Instagrame známa pod menom @mojobycajnyzivot. Dajte si niečo dobré pod zub, pohodlne sa usaďte a zistite ako vyzerajú Vianoce u Mišky doma.

Naša bianoblogger Miška @mojobycajnyzivot je milovníkom škandinávskeho štýlu, ktorý ani tento rok nesmie chýbať vo vianočnej výzdobe. Ak je tento štýl podľa vášho gusta, nechajte sa inšpirovať a zistite, ktoré ozdoby v škandinávskom štýle sú podľa Mišky must-have sezóny.

Miške sme položili pár zvedavých otázok :)
(Zdroj: @mojobycajnyzivot)

Prezraďte nám čo máte na Vianociach najradšej?

Najradšej mám atmosféru Vianoc. Kľudné rána, mrazivé dni, svetielka v oknách a kruh rodiny. V predvianočnom období mávam najviac práce, takže si prípravy nechávam na posledný týždeň. Ale adventné sviečky a pár dekorácií nám zdobia dom už aj počas adventého obdobia. Darčeky sa každý rok snažím zaobstarať skôr a nenechávať si to na poslednú chvíľu :-)

Dekoratívne osvetlenie na Vianoce nesmie chýbať! Tento domček som našla cez Biano.

Ako trávite Štedrý deň?

Na Štedrý deň chodí naša rodina aj s bratovou k našej mamine. Tam trávime Štedrý večer. Spolu pripravujeme jedlo, večeriame, rozbaľujeme darčeky, pozeráme rozprávky. Na Štedrovečernom stole nechýbajú oblátky s medom, zemiakový šalát, ryba, rezne. Moja mamina robí mliečnu kapustovo-hríbovú polievku. A koláče :-D

Dodržujete vianočné zvyky/tradície? Ak áno, aké? :)

Pred večerou sa pri stole všetci chytíme za ruky a poďakujeme za všetko, čo máme. A dávame pod obrus peniaze :-D

Ktoré sú vaše obľúbené vianočné dekorácie? V akom štýle ladíte ozdoby?

Mám rada prírodné materiály a motívy, živý stromček, imelo. A potom staré kúsky s nádychom tradície. Ja by som sa asi najviac charakterizovala do škandinávskeho štýlu. 

Čo by ste zapriala Biano fanúšikom k vianočným sviatkom? :)

Biano fanúšikom prajem hlavne spokojnosť v duši a schopnosť vychutnávať si prítomné okamihy. Lásku a silné objatia <3