Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Šikovní pomocníci na cestách

Dnes sme si posvietili na produkty, ktoré sa vám pri cestovaní istotne zídu. Poskytnú vám domáci komfort a lepšiu organizáciu vecí. Chystáte sa na výlet? Pribaľte ich do batožiny všetkými desiatimi.

https://unsplash.com/photos/lRssALOk1fU

Poznáte to. Pri cestovaní si mnohokrát povzdychnete, že vám chýba to či ono a zatúžite po komforte, ktorý máte doma. Prípadne sa už po x-tý krát snažíte zmestiť do neustále sa meniacich podmienok povolenej batožiny leteckých spoločností a kontrolujete si povolené limity. A pritom túžite po pár zlepšovákoch, vďaka ktorým by ste ušetrili nejaké to miesto v kufri. Poďme sa spoločne pozrieť na pár takýchto šikovných pomocníkov.

Uteráky v tvare tablety

Nie, nepomýlili sme sa v nadpise. Tieto šikovné tabletky sú v skutočnosti uteráky v praktickej krabičke. Stačí, aby prišli do styku s vodou a zväčšia svoju veľkosť natoľko, že ich využijete ako uterák. Hoci sú označené ako tablety pre mužov, veríme, že tieto malé a šikovné uteráky si nájdu veľa priaznivcov aj u žien. Zídu sa nielen pri šetrení miesta v kufri, ale hocikedy, keď plánujete víkend mimo domu. Stačí dať tabletku do vrecka či do kabelky a problém, kam dať uterák máte vyriešený. Jednoduché a praktické riešenie.

Cestovný príbor

Či už často cestujete do zahraničia alebo vo všeobecnost trávite veľa času mimo domu, cestovný príbor je šikovná a praktická vec, ktorú zúžitkujete na potulkách svetom. Stalo sa vám už, že ste si na cestách chceli v supermarkete kúpiť jogurt či malú zmrzlinu v dóze a neurobili ste tak iba preto, že ste nemali so sebou lyžičku? Prípadne ste si robili zálusk na ovocný šalát, ale jesť rukami sa vám ho nechcelo? S cestovným príborom sa vám tieto situácie už stávať nebudú.  Hotelové izby totiž obvykle príborom nedisponujú a verte nám, že pokiaľ si cestovný príbor začnete pri cestovaní nosiť ako súčasť batožiny, navyknete si naň tak, že sa z neho stane “must-have” pri balení na ďalší výlet.

Cestovný ohrievač fliaš

Pokiaľ cestujete s malým dieťaťom, oceníte na cestách ďalšiu pomôcku - cestovný ohrievač dojčenských fliaš. S týmto šikovným pomocníkom sa netreba obávať, kde mlieko či výživu pre vášho drobca zohrejete. Tým pádom sa nemusíte pri výbere výletu či na dlhších cestách obmedzovať. Vodu z termosky stačí preliať do plastovej nádoby, v ktorej sa vám mlieko či výživa zohreje za pár minút. Užite si cestovanie s vašimi malými ratolesťami bez stresu a vo väčšej pohode.

Keep cup na kávu či termohrnček

Pokiaľ ste často na cestách a snažíte sa obmedzovať ekologickú stopu, ktorú po sebe zanechávate, skvelým riešením je pohár na kávu Keep cup. Dostať ho vo viacerých veselých farbách, takže vyzeráte oveľa viac trendy ako s klasickým papierovým jednorazovým pohárikom, ktorý po vypití kávy skončí v koši. Keep cup je skvelý v tom, že sa hodí do väčšiny hláv presso strojov a v dnešnej dobe, či už ste na cestách alebo si po kávu “so sebou” len odbehnete popri nákupoch vo svojom meste, dostanete občas v kaviarňach pri prinesení vlastného hrnčeka na kávu aj nejakú tú zľavu. Ďalšou alternatívou k jednorazovým pohárom na kávu je klasický termohrnček. Vďaka veselým farbám a vtipným nápisom na termohrnčekoch si kávu vychutnáte ešte o kúsok viac.

Cestovný závesný organizér

Máte tak trochu chaos pri balení kozmetiky, či ste na nič nezabudli? Následne bojujete s mini priestorom v hotelovej kúpeľni a kozmetiku máte kade-tade a stále niečo hľadáte? Prípadne zdieľate v hosteli kúpeľňu s ďalšími piatimi cestovateľmi, a tak všetku kozmetiku neustále prenášate hore-dole? Cestovný závesný organizér je skvelá vychytávka, vďaka ktorej máte všetko po ruke na jednom mieste. Stačí po ubytovaní zavesiť na najbližší háčik a priehľadné priehradky sa už postarajú o to, že všetko bude na svojom mieste. Po odubytovaní stačí organizér zrolovať a ste pobalení. Pretože praktickosť je pri cestovaní priorita číslo jeden.

Cestovný vankúš

Cestovný vankúš nie je pre cestovateľov žiadna novinka, a preto nejdeme tvrdiť, že je to vychytávka, ktorú musíte mať. Pretože pokiaľ často cestujete, určite nejeden doma máte. Naším favoritom sa však stal tento trendy cestovný vankúš v tvare líšky, ktorý nielenže plní svoj účel, navyše dobre vyzerá. Bonusom sú dve strany z rôznych materiálov, preto v lete oceníte stranu z príjemne chladivej bavlny a v zime vás zase príjemne zahreje flísová strana vankúša.

Ako sme už spomínali, prioritou číslo jeden pri cestovaní a pri dlhých presunoch dopravnými prostriedkami je hlavne praktickosť. Veríme, že vďaka našim dnešným tipom sa vám bude cestovať o niečo ľahšie a inšpirovali sme vás k tomu, ako cestovať jednoduchšie.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom