Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Schovajte sa za paraván

Najjednoduchšie je prezliekať sa v spálni. Aby pre vás bol tento rituál čo najpríjemnejší, kúpte si paraván. Získate tým kúsok súkromia navyše a krásny doplnok do bytu.

https://emako.pl/product-pol-28626-Parawan-5-czesciowy-Parawan-Mapa-Swiata-bialo-kolorowa.html

Keď nie je priestor na šatňu

Odmalička ste si priali šatňu, priestor, ktorý bude patriť len vám a kúskom vášho oblečenia. Miesto, v ktorom sa budete skrášľovať  a budete pre to mať perfektné súkromie. Nie v každom dome alebo byte si môžete tento luxus dovoliť. Niekedy je jednoducho lepšie využiť priestory na praktickejšie účely. To ale neznamená, že by ste sa svojho sna mali vzdávať. Vytvorte si taký kútik sami pre seba napríklad v spálni. A nemusí byť len pre tieto malicherné účely. Keď si kúpite paraván, nezískate tým len priestor na prezliekanie. Krásne vám miestnosť rozčlení a všeličo sa zaň dá schovať, má teda aj veľa praktických využití. A navyše bezchybne vyzerá.

Na zem alebo na stenu

Ako u všetkých trendy výrobkov a vylepšovákov môžete aj u paravánov vyberať z veľkého množstva rôznych riešení. Základom je rozhodnúť sa, či chcete klasický, voľne stojaci paraván z niekoľkými krídlami, alebo paraván závesný. Závesné paravány sú spravidla jednoduchšie, neskladajú sa z niekoľkých častí, ale jedná sa iba o jednu deliacu stenu. Tú uchopíte pomocou držiakov do stropu a máte predelenú miestnosti raz dva. Nepraktické je, že si paraván nemôžete nikam posunúť a akonáhle ho umiestnite, získa si vo vašej spálni miesto skoro nastálo. Naopak, samostatne stojace paravány sú takmer geniálne. Využijete ich totiž akokoľvek, pri sťahovaní s nimi môžete manipulovať, alebo ich dokonca presunúť do inej miestnosti.

Zamerané na materiál

Závesné paravány bývajú väčšinou z textílií. Hornú stranu deliacej steny zasuniete do lišty. Tú potom pomocou závesného systému pripevníte k stropu. Materiály, ktoré sa využívajú, sú rôzne. Najvhodnejší je 100% polyester, je totiž umývateľný, nekrčí sa a je veľmi odolný proti pretrhnutiu. Vzhľadom k tomu, že má simulovať stenu, je táto vlastnosť neoceniteľná. U samostatne stojacich paravánov existuje niekoľko variantov nielen konštrukcií, ale aj výplni. Keď vyberáte paraván do spálne, na materiál konštrukcie toľko hľadieť nemusíte. Zvoliť si môžete drevo, bambus, rôzne typy kovov alebo konštrukciu plastovú. Do kúpeľní alebo záhrady ale vyberajte múdrejšie a to podľa funkčnosti a odolnosti. Výplne môžu byť z textílií, drevené alebo z tŕstia. Nebýva raritou, že sú výplne odnímateľné. Trebárs sklenené, polstrované alebo z ručne maľovaného papiera. U výplní je rozhodujúcim faktorom dizajn.

Paraván jedine štýlovo

Dávno minuli doby, kedy sme nakupovali veci do bytu len podľa toho, akú nám budú plniť funkciu. Dnes vyberáme tak, aby sa nám veci hodili, aby boli krásne. S paravánmi to nie je iné. Samozrejme, že môžete voliť kúsky bez motívov s jednoduchou výplňou, ak ste minimalisti každým cólom. Ak ale máte radšej živšie doplnky, skúste paraván s motívom. Veľkú tradíciu majú tieto deliace steny v Japonsku a práve japonská tematika sa na nich často objavuje. Pre milovníkov prírody existujú motívy kvetinové, plážové alebo napríklad s oblohou. Skrátka, zase raz nachádzame skvelé snúbenie sa praktickosti so štýlom. A to je vždy výhra.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom