Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Prečo si zase zaobstarať perináky a aký vybrať

Skladovanie perín a ďalších lôžkovín je bez praktického perináka komplikované nielen v malých bytoch. Pozrite sa na hlavné dôvody, prečo si perináky zaobstarať.

Ak vás už nebaví pohľad na rozostlané vankúše a periny, povaľujúce sa na posteliach, je najvyšší čas sa porozhliadnuť po priestrannom perináku. Taký klasický perinák môže byť skvelým a hlavne praktickým pomocníkom pre uschovanie lôžkovín, rovnako tak ako dokonalým kusom nábytku, ktorý pristane každej spálni.

Periny nemusia byť na očiach

Spomínaný pohľad na neustlané postele trápia nejednu gazdinku. Ak máte doma deti, určite viete, o čom je reč. Je však dôležité uvedomiť si, že uloženie perín a vankúšov do útrob perináka nemá len estetickú funkciu. Rýchle upratovanie lôžkovín zároveň minimalizuje tvorbu prachu v miestnosti a poskytuje viac voľného priestoru. Ak máte miesto postele iba rozkladací gauč, nemal by vám perinák chýbať.

Perináky nielen na lôžkoviny

Perináky môžete umiestniť aj do detskej izby. Pre takéto prípady existujú perináky kombinované, ktoré využijú najmä rodiny s malými deťmi. Horná doska perináka je totiž prispôsobená ako prebaľovací pult. Jednoducho geniálne riešenie nedostatku priestoru prinášajú perináky s malým policovým regálom, do ktorého si môžete uložiť celý rad ďalších vecí.

Nezabúdajte tiež na to, že perinák nemusí nutne slúžiť len na uloženie perín alebo posteľnej bielizne. Pokojne ho používajte na uloženie hračiek. Dôležité je, aby vám spoľahlivo a dlhodobo slúžil.

Aký vybrať?

Perináky zrovna nepatria medzi ten typ nábytku, ktorý by sa vás snažil očariť originálnym dizajnom. Je to pochopiteľné, ich hlavnou úlohou je schovať lôžkoviny a pôsobiť nenápadne. Aj napriek tomu by však mali spĺňať určité parametre, aby vám perinák robil radosť.

  • Pre každodenné používanie sú praktické výklopné dvierka, ktoré vám umožnia rýchlo schovať periny bez väčšieho úsilia.
  • Existujú však aj perináky zásuvkové, kombinované či s dvierkami.
  • Zaujímavým doplnkom môžu byť aj perináky v podobe truhly, ktorú môžete umiestniť napríklad na čelo postele.

Zamerajte sa na materiál

Pri výbere perináka hľadajte odolné materiály, univerzálnosť a bezproblémovú údržbu.

Osvedčenou voľbou materiálu je ľahko udržiavateľné lamino s ABS hranami. Takýto materiál môžete vyberať v najrôznejších dekoroch a teda ho vhodne zladiť aj s ostatným nábytkom v miestnosti.
Do rustikálneho interéru, napríklad do chalúp alebo chat, sa poobzerajte po perináku z masívu. Do drevených interiérov sa budú hodiť, navyše sa na periny v čase vašej neprítomnosti nebude prášiť.

Vyberte si perinák na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom