Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Prečo by ste svojmu bábätku mali zaobstarať spací vak

Chcete dopriať spokojný a bezpečný spánok svojmu bábätku (i sami sebe), a pritom neriešiť celú noc večné odkopávanie a nasledujúce nepríjemné prechladnutie? Kúpte svojmu dieťaťu spací vak.

Detské spacie vaky sú zaujímavou alternatívou klasických zavinovačiek a dokážu zabezpečiť nerušený spánok vám i vášmu dieťatku. Skvelo regulujú telesnou teplotou, deti v nich majú dostatok miesta pre pohyb nožičiek a sú vhodné pre všetky deti od narodenia až do troch rokov veku.

Prečo spací vak zaobstarať?

Zaobstarať bábätku spací vak je veľmi praktické riešenie nielen pre deti, ktoré sa počas spánku neustále odkopávajú, ale aj pre samotných rodičov. Spanie v priedušnom a ľahkom vaku prinesie dieťaťu pokojný a nerušený spánok a vy k nemu tak nemusíte niekoľkokrát za noc vstávať .. Dieťa má vo vaku voľné ruky, čo je výhoda oproti tesným zavinovačkám, ktoré sa hodia najmä pre novorodencov a deti do troch mesiacov veku.

  • nikde netlačí zhrnutá prikrývka
  • neťahá na chrbát ani na nôžky
  • materiál je ľahký a priedušný
  • zaisťujú dobrú termoreguláciu
  • ponúkajú dostatok priestoru pre nožičky
  • dieťa má vo vaku voľné ruky
  • nehrozí už žiadne odkopávanie deky
  • spanie vo vaku je úplne bezpečné

Podľa čoho vyberať?

Materiál

Spací vak vyberajte z príjemného materiálu, najlepšie zo 100% bavlneného úpletu, ktorý je vhodný aj pre citlivú detskú pokožku. Navyše je maximálne pružný, čím zaistí dieťaťu dostatok priestoru pre voľný pohyb nožičiek. Ďalšou možnosťou sú potom vaky z polyesteru. Z polyesteru potom môže byť aj výplň vaku, prírodným variantom je ovčia vlna, oba materiály majú skvelé termoregulačné vlastnosti.

Zapínanie

Detské vaky na spanie možno vyberať podľa niekoľkých druhov zapínania. Jeden variant vakov má zapínanie na zips - ten by mal byť najlepšie po celej bočnej dĺžke, tým umožní ľahšie prebaľovanie. Ďalej môžete vyberať zo zapínania na suchý zips, pomocou cvočkov či gombíkov. Výber je čisto na vašich preferenciách.

Vzhľad

Aj na vzhľade záleží. Na výber máte z radu farebných prevedení a motívov. Vyberať tak môžete vaky pre dievčatá aj chlapcov. Niektorí výrobcovia ponúkajú rovno celé kolekcie v jednotnom štýle i dezéne. Spolu so spacím vakom tak môžete zaobstarať aj mantinel do postieľky, nebesia či obliečky.

Vaky pre celoročné spanie

U spacích vakov nemusíte riešiť, či sú na letnú či zimnú sezónu ako u klasických prikrývok. Vďaka kvalitne zvoleným materiálom si dieťa dokáže samo ľahšie regulovať teplotu, bez toho aby ste ho museli počas spánku rušiť neustálym prikrývaním.

Vyberte si detský spací vak na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom