Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Podľa čoho vyberať kancelárske skrine

Kancelárske skrine sa radia k nábytku, bez ktorého sa kancelária nezaobíde. Podľa usporiadania kancelárie môžete voliť rôzne typy skríň. Ako vybrať také, ktoré budú skvelo slúžiť?

Skrine slúžia v kancelárii predovšetkým ako priestory pre uskladnenie dokumentov, písacích potrieb, papiera do tlačiarne a ďalších nevyhnutností, ktoré v kancelárii každú chvíľu potrebujete. Väčšinou využijete skriňí dokonca niekoľko, pozrite sa teda na niekoľko zásad, ktoré by ste pri výbere kancelárskej skrine mali mať vždy na pamäti.

Využite maximum priestoru

Rozmery sú veľmi dôležité, takže ak máte ucelenú predstavu, koľko materiálu bude v skrini uložené, je voľba oveľa jednoduchšia. Zmerajte si voľný priestor v kancelárii alebo v pracovni, aby ste sa vyhli komplikáciám s nevhodnými rozmermi. Od oka to nikdy tak dobre neodhadnete a aj pár centimetrov môže byť problém.

Aký materiál vydrží pracovné tempo?

Skrine do kancelárie sa vyrábajú najčastejšie z drevotriesky s povrchom imitujúcim drevo a s kopolymerovými hranami ABS. Materiál pre konštrukciu skrine by mal byť kvôli zaťaženiu dostatočne pevný, preto sa nečudujte, že skriňa bude pomerne ťažká. To býva naopak známkou kvality. Veľmi dôležité je ohranenie nábytku, ktoré sa prejaví aj na jeho životnosti. U kancelárskej skrine by hrana ABS, ohraničujúca nábytok, mala mať najmenej 1,5 mm, radšej však voľte skriňu s dvojmilimetrovou hranou. Sila materiálu použitého na zhotovenie stien skrine by mala byť najmenej 18 až 20 mm. Ak bude silnejšia, skriňa viac vydrží. Predovšetkým u rozmernejších modelov je to kľúčové.

Veľká spoločná skriňa, alebo pre každého samostatná?

Pokiaľ sa jedná o veľkú kanceláriu, ktorú máte v úmysle rozdeliť na niekoľko pracovných kójí, môžu k tomu poslúžiť aj vhodne zvolené skrine, pri ktorých je zadná stena riešená dekoratívne. Zo skríň možno zostaviť aj väčší komplet, preto nakupujte skrine rovnakej typovej rady a v rovnakej farbe. Čo sa výberu farby týka, musíte skriňu zladiť s prostredím, najčastejšie sú kancelárske skrine ponúkané v univerzálnom bielom, sivom, alebo drevenom prevedení so svetlým či tmavým morením. Spoločné skrine na pracovisku sú občas dôvodom nezhody, je preto väčšinou vhodnejším riešením, aby každý pracovník mal svoju osobnú skriňu.

Rôzne typy i usporiadanie skríň

Najčastejšie sa používajú v kanceláriách skrine policové, ponúkajúce prehľadné uloženie materiálov. Police je navyše možné spravidla ľahko prestaviť tak, ako budete potrebovať. Skriňa môže byť celá uzatvorená s plnými alebo čiastočne presklenými krídlami. Takéto kancelárske skrine potom bývajú vybavené aj zamykaním. Pre ľahšiu prístupnosť sú niekedy skrine navrhnuté aj ako otvorené, prípadne v kombinácii priestoru s dvierkami a voľne prístupných políc. Vyberajte podľa vašich potrieb a spríjemnite si prácu v kancelárii. Dobre zvolená kancelárska skriňa hrá nemalú úlohu v tom, ako efektívni pri práci ste.

Vyberte si kancelárske skrine na Biane: