Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Kúpte si praktické doplnky do vane pre väčšiu bezpečnosť i pohodlie

Vo vani trávime pomerne dosť času, niekto tam rozmýšľa či relaxuje, iný ju používa výhradne k vykúpaniu. Zvýšte si pohodlie i bezpečnosť pri kúpaní pomocou vaňových doplnkov.

Vaňa slúži k očiste tela i mysle. Ako si pobyt v nej ale ešte viac spríjemniť? Radi si čítate a neodoláte ani niekoľkými stranám vo vani? S podhlavníkom bude čítanie o toľko príjemnejšie. Okrem pohodlia zaistí ďalšie vaňové príslušenstvo predovšetkým vyššiu bezpečnosť. Či už sa jedná o madlá, protišmykové podložky či lepiace pásky. Poďte si vybrať.

Madlá pre pohodlné vstávanie

Bezpečnosť vane zvýšia madlá, vďaka nim sa bude lepšie dvíhať aj horšie pohyblivým osobám. Na výber je hneď niekoľko typov, ktoré sadnú práve vašej vani. Vyberajte z plastových, pogumovaných a kovových s rôznymi povrchovými úpravami.

Nie do každej vane môžete vŕtať bez problémov. Niektoré vane už majú predvŕtané diery na úchytky, u iných ich musíte vyvŕtať sami. Veľmi poddajné sú akrylátové vane. So smaltovanými opatrne, aby sa neoprýskaly. Madla môžete upevniť aj na stenu. Pre lepšiu stabilitu sa nebojte madla skombinovať. Ak sa do vane či nad ňu vŕtať nedá, voľte madlá s prísavkou. A nebojte sa, naozaj držia - ich nosnosť sa pohybuje okolo 100 kg.

BIANO TIP: zlaďte bezpečnostné prvky so zvyškom kúpeľne. K dispozicii sú rôznofarebné madlá rozličných tvarov. Máte čierne doplnky? Pokojne na bielu vaňu primontujte madlá čierne, alebo by sa vám páčila azúrovo modrá?

Podložka pre väčšiu bezpečnosť

Ak nemáte vaňu už vybavenú protišmykovým povrchom, hodí sa vám protišmyková podložka. Gumové podložky do vane majú prísavky, vďaka ktorým zostanú pevne na mieste. Odlepovanie tak môže byť nepatrne zložitejšie. Lepšie sa manipuluje s podložkami penovými.

Ak by ste radšej niečo decentného, vyberte bezpečnostné protišmykové lepiace pásky.

  • Sú pevné, odolné proti vode i oteru a bezpečne držia na mieste.
  • Dajú sa použiť na všetky materiály vaní, i napríklad na dlažbu pred vaňu.
  • Sú priehľadné, takže nekazia dojem na žiadnom povrchu.

BIANO TIP: túžite po bublinkovej kúpeli? V tom prípade miesto protišmykovej podložky do vane kúpte podložku perličkovú. Masážne kúpele si potom budete môcť užívať kedykoľvek sa vám zachce.

Podhlavník pre väčšie pohodlie

Ak sa pri kúpeli radi pohodlne opriete, nemal by vám chýbať podhlavník. Najčastejšie sa vyrábajú z polyuretánovej peny. Ide o zdravotne nezávadný materiál, ktorý nevykazuje žiadne nepriaznivé pôsobenie na pokožku, ani nevyvoláva alergické reakcie. Mäkčený materiál umožňuje použitie týchto vankúšikov takmer do akejkoľvek vane. Podhlavníky sú vybavené prídavnými držiakmi, alebo sa nasadzujú na okraj vane. Ceny podhlavníkov sa pohybujú medzi desiatkami až stovkami eúr. Horná hranica sa dotýka podhlavníkov, ktoré sa na vaňu montujú. Sú vyššie, takže ich ocenia hlavne dlháni.

Sedadlo

Sedadlá do vane ponúknu pohodlnejšie kúpanie hlavne horšie pohyblivým osobám. Namáhavé zdvíhanie sa z dna vane bude minulosťou. Sedátka sa najčastejšie vyrábajú z plastu, ktorý je ľahko umývateľný. Väčšinou sú doplnené o kovovú konštrukciu. Nasadzujú sa na kraje vane. Preto, než si sedátko zaobstaráte, vaňu si starostlivo zmerajte.

Vyberte si príslušenstvo k vaniam na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom