Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Dnes radí Natália: Tipy a produkty, ktoré vykúzlia útulný domov

Plánujete zariaďovať alebo prerábate svoj domov? V tom prípade je tento článok ako stvorený pre vás. Nájdete v ňom tipy, ako a čím zútulniť domov a všetko to, čo u nás nemôže chýbať.

Volám sa Natália Bučáková, som najmä milujúcou mamou a hlavnou témou môjho blogu, ktorý píšem už zopár rokov je láskavá výchova. Taktiež sa veľmi rada venujem bytovému dizajnu a vlasovej starostlivosti, keďže som bola pred nástupom na materskú dovolenku vlasová stylistka

Nie je to zas až tak dávno, kedy sme kúpili dom a stále je čo robiť, zlepšovať, vymýšľať či dokončovať. Avšak keď máte rodinu, jednou z najdôležitejších vecí pri zariaďovaní je funkčnosť, praktickosť a v neposlednom rade útulnosť. A veru nič z toho nie je až také ľahké zrealizovať.

Ako a čím teda môžeme zútulniť svoj príbytok? Toto sú moje tipy, vďaka ktorým sa mi podarilo z domu vytvoriť domov.

Fotogaléria na stene

Máte doma holú stenu okolo ktorej chodíte a premýšľate čo s ňou? Vytvorte si na nej galériu rodinných fotiek. Nič nezútulní domov tak, ako spomienky ku ktorým sa môžete denne vracať pri pohľade na ne.

Ako na to? Vyberte si rámy, ideálne jednej farby a vyvolajte si vaše obľúbené fotky. V prípade, že máte radi jednoduchosť a symetriu, vyberte si rámy rovnakej veľkosti a fotky upravené v jednom tóne.

Kto má rád pestrosť a rôznorodosť môže si vybrať rámy v rôznych veľkostiach a fotky rôznych farieb, kreativite sa medze nekladú a týmto spôsobom ak máte dostatok miesta si môžete stenu dorábať a obmieňať fotky vždy, keď zachytíte nezabudnuteľné momenty z vášho života. Ak nechcete vŕtať a rámy nemáte príliš veľké a ťažké, môžete ich prilepiť obojstrannou páskou, ale v tomto prípade treba myslieť na to, že fotky tak jednoducho nevymeníte.

Dekorácie a doplnky

Dekorácie sú jednou z vecí, ktoré my ženy milujeme vyberať, nakupovať a vlastne ich nikdy nie je dosť. Dokážu zútulniť a ozvláštniť každú miestnosť v dome.

Niekoľko doplnkov, ktoré zdobia náš domov sme si vyrobili vlastnoručne a o to väčšiu radosť nám robia. Keďže milujem farby tón v tóne, čisté línie a jednoduchosť, asi vás naše doplnky neprekvapia.

Avšak na stránke BIANO som našla zopár tipov, ktoré spĺňajú moju predstavu. Sú nadčasové, trendy a v našej domácnosti by som im vedela nájsť miesto.

Nástenné dekorácie

Obrazy máme síce zatiaľ len dva ale opäť sú v rovnakej línii spojené s deťmi. Je na nich totiž zobrazená obloha - hviezdy z miesta a času, kedy sa nám narodili dievčatá. Majú u nás čestné miesto a zdobia našu chodbu.

Ak toto nie je podľa vášho gusta, nástenných dekorácií nájdete na trhu neúrekom, prípadne si nástenné dekorácie môžete vyrobiť sami.

Obývačka ako srdce nášho domu

Trávime tu ako väčšina z vás podstatnú časť dňa a preto by mala mať príjemnú atmosféru, ktorú u mňa dotvárajú bledé farby a obľúbené materiály. Obývačka by mala byť synonymom pohodlia, elegancie a štýlu. Pohodlná sedačka, vankúše, deky a teplý čaj k tomu.

Príjemná vôňa

Jedným z hlavných aspektov, vďaka ktorým sa cítim v danej miestnosti dobre, je vôňa. Vonné tyčinky, sviečky a vosky sú neodmysliteľnou súčasťou našej domácnosti. Dotvárajú príjemnú rodinnú atmosféru a navyše sú krásnym bytovým doplnkom.

Textílie - vankúše, deky, závesy, záclony, koberce

Tu opäť prevláda jednoduchosť a tón v tóne. Čo sa však týka kobercov a vankúšov, tu by som vedela opustiť svoju komfortnú zónu. Trendom sú vzory, farby a mne sa tento trend náramne páči. V podstate tieto nenápadné doplnky dokážu úplne pretvoriť celkový dojem našej domácnosti. Zopár som ich pre vás vybrala na stránke BIANO.

Príroda u nás doma

Kvety

Ak by som mala možnosť, mala by som ich oveľa viac, než ich momentálne mám. Verím, že jedného dňa si tento sen splním, ale moja predstava je jasná už teraz. Zlaté vysoké stojany a na nich zelené popínavé kvety, pochopiteľne si na to počkám, minimálne kým vyrastú deti.

Existuje ale možnosť, ako si vytvoriť domácu "džungľu" aj napriek malým hrabošom. Ako? Závesné kvetináče ku ktorým sa nedostanú a dokážu urobiť u vás doma veľkú parádu.

Okrasná tráva

Je dnes veľmi obľúbenou dekoráciou mnohých bytov či domov. Môžeme si ju natrhať na prechádzke v prírode, prípadne si ju kúpiť v rôznych farbách a veľkostiach.

Sušené kvety

Nie len že vyplnia priestor, sú tak trochu mojou srdcovou záležitosťou, čo neoceňuje môj praktický manžel. Že prečo? Čo je suché, to pochopiteľne opadáva.. Ja som to však vyriešila tým, že som ich umiestnila na poličku kde sa s nimi nehýbe a tak zostáva všetko tam, kde má.

Verím, že ste v tomto článku našli inšpiráciu ako a čím si zútulniť svoj domov a keď k tomu všetkému pridáte svoj úsmev, detský smiech, hrejivé objatie a príjemnú hudbu, atmosféra a energia vo vašom dome bude nezabudnuteľná pre každého, kto doň vkročí.
Radi by ste u nás na BIANO uverejnili svoj článok? Napíšte nám na simona.porubska@biano.com a my sa ozveme!