Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Čo by vám nemalo chýbať v predsieni

Aj keď v predsieni trávite pomerne krátku dobu z celého dňa, väčšinou sa z nej ponáhľate von, alebo sa vraciate unavení domov, vybavte si ju teda tak, aby svoj účel dobre plnila a uľahčila vám život.

Predsieň je vstupnou bránou do vášho obydlia. Aby bola praktická a ešte urobila dojem, nepodceňujte jej zariaďovanie. Zútulnite ju tak, že sa budete cítiť doma dobre hneď, ako zaklapnete dvere. Ako ale skĺbiť estetickú aj funkčnú časť na malom priestore, ktorý väčšina predsieňí ponúka? Poďte sa inšpirovať.

Praktické osvetlenie

Dajte predsieni svetlo. Jasné farby a dobré osvetlenie opticky zväčšia priestor. A preto, že je predsieň veľmi namáhanou miestnosťou, nebojte sa siahnuť po umývateľných farbách či tapetách. Aby ste nemuseli v tme tápať po vypínači, vyberte osvetlenie s fotobunkou. Ak po predsieni chodíte často, jediné, čoho budete ľutovať, je to, že vás to nenapadlo už skôr. Zdieľajú s vami domov aj štvornohí miláčikovia, ktorí sa radi prechádzajú v noci? Vyberte fotobunku s možnosťou manuálneho vypnutia.

V podobnom štýle:

Aký nábytok zaobstarať?

Kam dať bundy, kabáty, topánky a iné nevyhnutnosti? Ak vám to priestor dovolí, dajte do predsiene nielen šatníkovú skriňu s vešiakmi a poličkami, ale aj prehľadný botník, ktorý je dobre odvetrávaný. Tiež by nemalo chýbať zrkadlo, v ktorom uvidíte celú postavu. To môže byť buď na stene alebo dverách skrine. Posuvné dvere u skrine sú praktickejšie ako klasické otváranie najmä vďaka úspore priestoru. Na šírku predsiene by vám malo zostať aspoň 120 cm voľného miesta, aby ste sa mohli pohodlne obliecť či vyzliecť.

Pre pohodlnejšie obúvanie topánok môžete predsieň vybaviť zaujímavou lavicou, taburetkou alebo obľúbeným pleteným pufom. Nezmestí sa vám do predsiene lavička ani taburetka? Sklápacie sedadlo, ktoré namontujete priamo na stenu, je ideálne riešenie. Obúvaniu uľahčí aj nazúvacia lyžica na topánky, ktorá by nemala chýbať v žiadnej predsieni. Vyberať môžete z množstva materiálov i dekorácií.

V podobnom štýle:

Minimalizujte neporiadok

Najmä v daždivých dňoch oceníte vhodnú rohožku. Aby sa domov dostalo čo najmenej neporiadku, dajte si hrubšiu rohož pred vonkajšie dvere, ktorá vás zbaví najväčších nečistôt. Do predsiene potom voľte jemnejšie nasiakavú rohožku, ktorá sa postará o zvyšok. Vyberať môžete z množstva osobitých dizajnov. Vhodným doplnkom je tiež stojan na dáždnik, vďaka ktorému budete môcť dáždnik odložiť hneď za dverami a ani pri odchode naň nezabudnete.

BIANO TIP: Vybavte stojan na dáždniky aspoň jedným náhradným dáždnikom pre návštevy. Budú milo prekvapení v prípade nečakaného dažďa.

Majte nevyhnutnosti po ruke

Kľúče od domu aj auta majte po ruke vďaka jednému zo zaujímavo riešených vešiakov či odkladacích stolíkov. Môžete si zaobstarať aj vešiak s tabuľou na písanie odkazov či nákupných zoznamov. Nenechajte sa obmedzovať len na vešanie kľúčov, rovnako dobre poslúži na odloženie šatiek, šálov či vodítok.

BIANO TIP: Štýlové hodiny v predsieni vám pripomenú, že už je čas vyraziť.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom