Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Ako vyriešiť úložné priestory pri detskej posteli

Kam s lôžkovinami a obľúbenými hračkami v detskej izbe? Poradíme vám, ako využiť priestor pod posteľou a ako vybrať detskú posteľ s úložným priestorom.

Úložných priestorov nie je nikdy dosť, najmä v detskej izbe. Posteľ so zásuvkou, alebo odklápacím matracom je v takýchto prípadoch jeden z mnohých šikovných pomocníkov. V prípade detí ale musíme myslieť na viac než len praktické využitie, na prvom mieste ide o bezpečnosť.

Ako vybrať detskú posteľ s úložným priestorom

Bežné sú u skrytých úložných priestorov postelí 2 typy mechanizmu: zásuvka pod lôžkom, ktorá môže alebo nemusí byť krytá odklápacou doskou, alebo odklápacia časť konštrukcie s matracom. Oba tieto varianty poskytujú, okrem úložného priestoru, aj riziko poranenia. Preto dbajte predovšetkým na bezpečnosť:

  • Uistite sa, že posteľ nemá žiadne ostré rohy, výčnelky špicaté časti alebo priestory pre privretie malých prstíkov
  • V prípade zásuvky je potrebné zvážiť, či bude so zásuvkou dieťa manipulovať. Ak áno, malo by byť vysúvanie ľahké a plynulé, aby dieťa nemuselo použiť zbytočne veľa sily. Predídete tak riziku pádu v prípade náhleho povolenia mechanizmu.
  • V prípade dosť malého dieťaťa je vhodné, aby mechanizmus zásuvky nebolo schopné obsluhovať. Možno využiť poistky, zarážky alebo iným spôsobom zamedziť malým zvedavcom v manipulácii.
  • Vhodné je polstrovanie konštrukcie v mieste nasadania mobilnej časti na stabilnú základňu a spomaľovací mechanizmus v pántoch.

Vyberte posteľ s viacerými typmi úložných priestorov

Okrem skrytých úložných priestorov v konštrukcii postele (zásuvka, odklápací matrac), ktorých existencia je ľudským očiam v podstate skrytá, sú k dostaniu aj ďalšie varianty ponúkajúce nielen uloženie najrôznejších hračiek, kníh či oblečenia, ale aj príjemný vzhľad. Súčasťou postele tak môžu byť regály na knižky, poličky pre plyšové hračky alebo malé zásuvky na poklady.

Mobilné a prídavné úložné priestory a vaky

Ak existujúca posteľ vášho dieťaťa zrovna neoplýva množstvom úložného priestoru, môžete tento nedostatok vyriešiť prídavnými úložnými boxmi, vreckármi alebo dodatočnými zásuvkami.

K tomu, aby ste mohli pridať úložný priestor, ale potrebujete dostatočné miesto. Vyberajte preto boxy najlepšie o 2 cm nižšie, ako je výška priestoru pod posteľou, aby ste sa k nim ľahko dostali.

Vyberte si detskú posteľ s úložným priestorom na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom