Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Aké dekorácie na stenu dokonalo rozjasnia holú stenu

Jednoduchá výmaľba je fajn, ale koho by stále bavilo pozerať sa na holú stenu? Kúpte si zaujímavé dekorácie na stenu a meňte svoj interiér podľa momentálnej nálady.

Rôzne obrázky, plagáty, rámčeky alebo samolepky dokážu behom okamihu zmeniť výraz aj náladu v miestnosti, a pritom sa dajú pomerne ľahko a s vynaložením minimálnych finančných prostriedkov obmeniť podľa sezóny či nálady.

Dekorácie na stenu zútulnia váš domov

Možno ste sa práve presťahovali do nového bytu, vybavili ho potrebným nábytkom, ale stále nemáte ten potrebný pocit zabývanosti a tepla domova. Alebo snáď riešite bývanie v anonymnom podnájme, ktorý by ste si radi zútulnili, ale pritom nechcete do zveľaďovania interiéru príliš investovať? V oboch prípadoch sa zamerajte na steny, ktoré vás obklopujú a nechajte ich prehovoriť. Stačí pár milých fotiek v zaujímavých rámčekoch, a priestor hneď bude pôsobiť prívetivejšie.

Fotorámčeky

Na výber máte od jednoduchých klipov bez rámu až po tie nejozdobnejšie a najfarebnejšie. Všetko záleží len na vašich preferenciách a vkuse. Vedľa samostatných rámčekov si môžete zaobstarať už hotovú koláž väčších i menších rámčekov, ktoré bývajú navyše veľmi často doplnené aj rôznymi nápismi.

Pre fotografie svojich detí si vyberiete "Family", pre zachytenie party kamarátov zasa napríklad "My best friends" apod. Pokiaľ si teda nie ste príliš istí v tom, že dokážete jednotlivé fotky na steny vhodne naaranžovať, vyberte si už zoskupené koláže a máte po starosti.  

Vyberte si fotorámčeky na Biane:

Plechové tabule

Plechové tabule sa staly vposledných rokoch veľkým hitom nielen v komerčných priestoroch, ako sú štýlové pivárne a reštaurácie, ale aj v domácnostiach. Hodia sa najmä do interiérov, ktoré sú zariadené v retro, provensálskom či skandinávskom štýle. Väčšinou sa jedná o rôzne vtipné slogany, které majú do vašej domácnosti priniesť hravosť a nadhľad. Plechové tabule vyberajte teda nielen podľa ich zdielneho obsahu, ale aj podľa farebnosti, ktorá by mala ladiť so zvyškom interiéru.

Vyberte si plechové tabule na Biane:

Obrázky

Zaujímavo vyzerajú na stene obrázky, ktoré spolu na prvý pohľad nijako nesúvisia, ale pritom majú nejakú spoločnú linku. Či už je to príbuznosť vo zvolených farbách, kompozícia či témy - práve ono známe "čo tým chcel autor povedať," v nás vyvoláva emócie, ktoré správne umenie vyvolávať má.

Rovnako tak dobre vyzerá, keď spolu uskupíte viac tematicky podobných obrázkov, ale v rozličných formátoch. Nebojte sa so svojimi stenami pohrať a vytvárať nové a nové kompozície. Obmena týchto dekorácií je (vedľa textilných doplnkov) jednou z najjednoduchších, a pritom najefektívnejších zmien, ktoré môžete vo svojom interiéri vykonať, bez toho aby ste finančne vykrvácali.

Vyberte si obrázky na Biane:

Samolepky na stenu

Odnímateľné samolepky sa vďaka nespočetnému množstvu vzorov, tém i veľkosťou hodia prakticky do všetkých miestností v byte. Môžete nimi napríklad:

  • ozvláštniť fádny vstupný priestor,
  • nalepiť si ich nad sedaciu súpravu namiesto veľkoformátového obrazu,
  • odekorovať nimi priestor za kuchynskou linkou,
  • doladiť detskú izbičku s obľúbenými motívmi či rozprávkovými postavičkami (u detí sa ich preferencie veľmi rýchlo menia, teda oceníte, že dekoráciu môžete ľahko zlúpnuť, bez toho aby nejako utrpela stena, a zvoliť úplne novú),
  • či vytvoriť zaujímavú náladu v spálni.

Odnímateľné samolepky predstavujú veľmi vtipné a originálne riešenie, ktoré môžete po čase ľahko olúpať a nahradiť ich iným, neopozeraným, motívom. A práve tu platí ono známe "za málo peňazí, veľa muziky!"

Vyberte si samolepky na stenu na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom