Rady, tipy, nápady

6 tipov, ako si do bytu pustiť jar

Nemôžete sa dočkať teplého počasia? My tiež nie, preto sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako si skrátiť čakanie a urobiť jari aj u vás doma čo najprívetivejšiu atmosféru.

Vonkajšia teplota ešte o príchode jari úplne nevypovedá, ale nenechajte sa zaskočiť nepripravení! Dni sa predlžujú a tešenie na teplejšie počasie je v plnom prúde. Máme pre vás niekoľko tipov, ako si byt pripraviť tak, aby z neho sálala pozitívna jarná atmosféra.

1. Upracte si

Začneme tou najmenej populárnou časťou - poriadnym upratovaním. Ponechajte si len to, čo naozaj používate a tiež to, z čoho máte radosť. Zabudnite na nostalgiu, tá k jari nepatrí. A aby k vám malo slnko voľnú cestu, venujte chvíľku svojho času umytiu okien. Zdanlivá maličkosť, ale efekt má obrovský.

2. Vyzdobte si domov kvetinami

Čo je väčšou známkou jari než práve kvety? Môžete si do vázy nakúpiť niekoľko tulipánov alebo si zaobstarať izbové kvetiny aj s kvetináčom. Tento variant je rozhodne šetrnejší k prírode. Pokiaľ už svoje rastlinky máte, kúpte im pri presádzaní nejaký parádny kvetináč. A nemusí byť nutne len v jarných farbách. Skvelý kontrast k živým rastlinám tvoria napríklad kvetináče z betónu. Tie si, pri troche šikovnosti, môžete vyrobiť aj sami.


BIANO TIP: Vypestujte si v kuchyni za oknom vlastné bylinky. S čerstvými bylinkami budú vaše pokrmy neodolateľné.

3. Pridajte farby a vzory

Prebuďte domácnosť nejakou typicky jarnou farbou. Tohtoročnou farbou roka je fialová, a tá sa k jari perfektne hodí. Z ďalších farieb môžete siahnuť po teplých odtieňoch zelenej či žltej. Aj tu platí, že všetkého s mierou. Stačí nový obrus, prestieranie alebo nová obliečka na vankúše ku gauču. Tam sa nebojte pridať aj vzory, či dáte prednosť jarno kvetinovým motívom alebo fandíte skôr geometrii, to je len na vás.

4. Pusťte si jaro i do ložnice

Je čas vyhnať zimu aj zo spálne. Keď bude dostatočné teplo, zazimujte hrubé periny i hrejivé obliečky. Nahraďte ich ľahším variantom, pod ktorou sa nebudete potiť. Flanel uložte do skrine a dajte šancu napríklad bavlnenému saténu s florálnymi motívmi.

5. Použite washi pásiky

Ak ešte nepatríte medzi ich nadšencov, je dobrý dôvod ním začať byť. Tieto originálne samolepiace pásiky pochádzajú z Japonska a dajú sa použiť prakticky na všetko, čo potrebujete skrášliť. Pásky sú vyrobené zo špeciálneho papiera, ktorý má tú výhodu, že je nielen pevný, ale aj pružný. Drží na všetkých povrchoch, takže môžete dekorovať, čo vás napadne - od diárov až po steny. Až zatúžite po zmene, pásika jednoducho odlúpnite. Povrch zostane nepoškodený.


BIANO TIP: Nalepte pruh washi pásiky na pohár a vytvorte si tak svoju originálnu vázu na kvety.

6. Vyrobte si jarný veniec na dvere

Radi si oddýchnete u tvorenia? Vytiahnite tavnú pištoľ, prútie a vydajte sa surfovať po internete, kde je nespočetne veľa inšpirácií na viac či menej náročné jarné vence. A ak ručné práce nie sú vašou šálkou čaju, nie je hanba si zavesiť veniec, ktorý ste si kúpili.

 

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom