Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

5 dekoratívnych a praktických doplnkov do vašej kúpeľne

Dekoratívne prvky v kúpeľni bývajú často opomínané. Kúpeľňa je miestom, kam sa chodí predovšetkým za očistou a pri jej zariaďovaní sa kladie väčší dôraz na praktickosť než na štýl a dekorácie. Oboje je však možné spojiť.

Dávkovač mydla, držiak na zubné kefky, vešiaky na uteráky, stojan na šperky, kúpelňová predložka či vonné sviečky. Všetky tieto praktické kúpeľňové doplnky môžu zároveň fungovať ako dekoratívne prvky. Venujte im teda pri zariaďovaní kúpeľne náležitú pozornosť, aby ste doladili svoj osobitý štýl.

1. Dávkovač mydla a držiak na zubné kefky

Dávkovač mydla a držiak na zubné kefky by mali vzájomne ladiť. Vhodné je kupovať ich v jednom sete, aby vaša kúpeľňa pôsobila kompaktne a štýlovo. Čo sa týka dekoru a materiálu, v súčasnosti sa teší veľkej obľube sklo a nerez. Týmito nadčasovými materiálmi rozhodne nič nepokazíte.

  • Dávkovače mydla – do domácnosti je vhodné voliť manuálne stojacie dávkovače, ktoré ľahko umiestnite na umývadlo tak, aby ste mali mydlo vždy po ruke.
  • Držiak na kefky – môže tiež stáť priamo na umývadle, alebo na poličke v jeho blízkosti.
  • Dalšie nádobky– kúpte si v rovnakom dekore aj ďalšiu nádobku, do ktorej umiestnite napríklad hrebene a kefy.

Vyberte si dávkovač mydla na Biane:

2. Vešiak na uteráky

Aj z tohto predmetu, akým je vešiak na uteráky, sa dá vykúzliť originálny dekoratívny doplnok. Pri výbere je dôležité dbať primárne na ich praktickosť. Na uterák pri umývadle vám postačí drobný háčik, pre väčšie osušky už je však vhodnejšie zaobstarať tyčový držiak, na ktorom osušky lepšie preschnú.

  • Tip na originálny držiak

Ak ste priaznivci originálnych dizajnových riešení, môžete si držiak na uteráky vyrobiť aj sami. Efektne a zároveň prakticky môže pôsobiť časť starého rebríka, natretá farbou ladiacou s interiérom vašej kúpeľne.

  • Vešiaky do detskej kúpelne

Do detských kúpeľní môžete zvoliť háčiky napríklad v podobe obľúbeného zvieraťa či postavičky vášho dieťaťa. Ak kúpeľňu užíva viac detí, vyberte pre každé z nich iný motív háčika, aby nedochádzalo k zámene uterákov.

Vyberte si vešiak na uteráky na Biane:

3. Stojanček na šperky

Z praktických dôvodov je dobré umiestniť stojanček na šperky práve do kúpeľne. Pred kúpeľom alebo sprchovaním naň môžete pohodlne odložiť svoje šperky a ráno si zase vybrať tie, ktoré sa hodia pre daný deň. Samotný stojanček potom bude v kúpeľni skvelým dekoratívnym prvkom.

BIANO TIP: Z praktického hľadiska je do kúpeľne dobré voliť stojančeky vyrobené z materiálov, ktoré sú odolné vlhkému prostrediu. Lepšie ako drevené stojančeky teda poslúžia tie, ktoré sú vyrobené z kovu, porcelánu či skla.

Vyberte si stojanček na šperky na Biane:

4. Kúpelňové predložky

Starý uterák, pohodený na podlahe, rozhodne nebude v kúpeľni pôsobiť elegantne. Zato kúpelňová predložka je veľmi praktickým doplnkom, ktorý zamedzuje pošmyknutiu a po sprchovaní poskytuje tepelný komfort. Navyše popri svojej praktickej funkcii, plní aj funkciu estetickú a zároveň kúpeľňu zútulní.

BIANO TIP: Predložku voľte v takej farbe, ktorá je k podlahe kontrastnou - svetlé predložky sa hodia na tmavé krytiny a naopak.

Vyberte si kúpelňovú predložku na Biane:

5. Voňavé sviečky

Čo iného dokáže vytvoriť relaxačnú atmosféru lepšie ako voňavé sviečky. Keď ich vystavíte okolo vane, stanú sa príjemnou kúpeľňovou dekoráciou, ktorá zútulní i chladne pôsobiaci priestor. Osviežovače vzduchu ponechajte v kúpeľni stranou a prevoňajte ju pomocou sviečok.

BIANO TIP: Doprajte si po náročnom dni relaxačný kúpeľ. Zhasnite svetlá a zapáľte voňavé sviečky. Mihotavé svetlo a príjemná vôňa bude pre vás naozajstným relaxom. Pre uvoľnenie odporúčame sviečky s vôňou mandarínky.

Vyberte si dekorácie do kúpelne na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom