4 cesty k pohodlnému spánku

Spálňa nemusí slúžiť len na spanie, môžete si z nej vytvoriť svoj útulný kútik k odpočinku. Ale vždy je najdôležitejšia kvalitná pohodlná posteľ, v ktorej každý váš deň začína aj končí. Ale nie je to to jediné, čo kvalitu vášho spánku ovplyvňuje.

Fultext

Spálne

Útulná spálňa je základ dobrého spánku. Majte v nej iba nábytok, ktorý pre spánok a odpočinok potrebujete. Nepotrebujete stôl alebo akékoľvek cvičebné pomôcky. Vaša spálňa je určená na spanie a tak by to aj malo zostať. Pestré farby a odvážne vzory tiež zle pôsobia na váš spánok. Naopak mäkké, tlmené farby nestresujú a sú pre prostredie spálne ideálne. 
TIP: Nezaspávajte blízko elektroniky, nemusí vydať ani hláska, ale ruší vás tým, čo vysiela.

Útulná spálňa, ktorú navrhol Muur

Posteľ

Zabudnite na nepohodlné, tvrdé postele. Vytvorte si zo spálne útulné a pohodlné prostredie s kvalitnou a modernou posteľou. Posteľ rozhodne nemusí byť len fádna, nábytok, môže ponúkať pohodlie, elegantný a prepychový vzhľad. V kvalitnej posteli sa vám bude príjemne spať. Budete sa prebúdzať oddýchnutí a večer si ľahnete do pohodlia. 

Matrac a rošt

Nezáleží len na štýle a vzhľade, ale predovšetkým tiež na kvalite. Na pohľad príjemný dizajn postele ešte kvalitný spánok nezaistí. Preto sa zamerajte aj na matrace a rošty postelí, tie majú výrazný vplyv na kvalitu spánku. Nevyhnutne neznamená, že čím drahšia matrac tým lepšia. Skôr je potrebné sa pozerať, z akých materiálov sú matrace vyrobené. 
TIP: Pri výbere matrací myslite predovšetkým na svoj chrbát. Chrbtica má mať v spánku oporu v čo možno najväčších plochách a povrch má byť mäkký, ale pevný, aby bol zaistený dobrý krvný obeh.

Luxusná spáľna v rodinné rezidencii v Bratislave od TOLICCI

Vankúš

Možno ste si to doteraz neuvedomili, ale vankúš je pre kvalitný a zdravý spánok minimálne rovnako dôležitý ako matrace. Ak jeho výber podceníte, môžete si to odniesť bolesťami krku, hlavy, chrbtice či chrápaním. Hlavným znakom správne zvoleného vankúša je, že vám poskytuje kvalitný spánok, po ktorom sa necítite rozlámaní, ale oddýchnutí a svieži. 
TIP: Ortopedické vankúše z pamäťových materiálov, najrôznejších tvarov a veľkostí vám zaistia správnu oporu hlavy a krčnej chrbtice.

29,90 € Matějovský Vankúš PREMIUM LINE 70x90 cm

Objavte ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom