Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

3 kroky k výberu umývadlovej batérie do kúpeľne

Môže sa zdať, že je to maličkosť, ale správne zvolená batéria na umývadle dopĺňa štýl vašej kúpeľne. Pred jej kúpou je potrebné zohľadniť niekoľko aspektov, aby vám slúžila tak, ako má.

Ak zariaďujete novú kúpeľňu alebo chcete len oživiť tú súčasnú a kupujete si novú batériu k umývadlu, majte na pamäti, že pred kúpou je dôležité rozmyslieť si, aký zvolíte dizajn a materiál. Popri tom samozrejme nemôžete prehliadnuť samotný typ batérie a vybrať taký, ktorý bude najlepšie vyhovovať všetkým členom domácnosti.

1. Vyberte si design

V súčasnosti môžete vyberať z nepreberného množstva rôznych dizajnov. Majte však vždy na pamäti, že aj umývadlová batéria musí ladiť s celkovým prevedením vašej kúpeľne. Je tiež dôležité, aby všetky batérie, či už na umývadle, vani či sprche, boli z rovnakej kolekcie od jedného výrobcu, alebo aspoň v rovnakom štýle. Nezabúdajte ani na také detaily ako sú úchyty u skriniek či splachovadlo toalety - mali by byť vyrobené z rovnakého materiálu ako batéria, najčastejšie ide o chróm a nerez.

2. Zvoľte materiál

Medzi najvyužívanejšie materiály na výrobu batérií patrí nerezová oceľ, chróm a mosadz.

  • Mosaz – patrí medzi najdrahší materiál, zároveň je veľmi kvalitná a zaručuje dlhú životnosť výrobku, ktorému dodáva osobitý a luxusný štýl.
  • Chróm a nerez – v súčasnosti patria medzi najpopulárnejšie materiály, ktoré poskytujú dostatočnú kvalitu za prijateľné ceny. Nerezové či chrómové batérie sa vyrába v neprebernom množstvom designov, takže určite nájdete typ vhodný do vašej kúpeľne.

3. Páková, či kohútiková?

Kohútikové batérie sú stále v kurze, hoci sa niekomu môžu zdať nepraktické. Práve vďaka jednoduchému ovládaniu ich postupne začali nahrádzať batérie pákové. Ak ste však milovníkmi tradičných kohútikov, nemusíte sa tomuto typu brániť. Je ale potrebné zohľadniť všetkých užívateľov danej kúpeľne, aby pre nich bola manipulácia s batériou pohodlná.

Výhody pákovej batérie

  • Jednoduché ovládanie (nepretiahne sa)
  • Jednoduchšie nastavenie ideálnej teploty
  • Úspora času i peňazí

Výhody kohútikovej batérie

  • tradičný štýl
  • Retro design

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom