Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

3 komody, ktoré oživia váš domov

Predstavujeme vám 3 tipy na komody, ktoré zapadnú do vášho domova po estetickej aj funkčnej stránke. Každá z nich je zaujímavá iným spôsobom a pri najbližšej návšteve hostí nezostane nepovšimnutá.

http://phylliskeels.com/scandinavische-blauwe/shop-the-look-woonkamer-in-scandinavische-stijl-roomed-shop-blauwe-scandinavisch-keuken/

Už dávno neplatí, že nábytok v našich domovoch má plniť len praktickú funkciu. V dnešnej dobe máme neobmedzené možnosti doladiť jednotlivé kúsky nášho interiéru tak, aby okrem funkčnosti plnili aj estetickú funkciu, odrážali náš charakter a dotvárali priestor presne podľa našich predstáv. Inšpirujte sa našimi dnešnými tipmi na tri rôzne komody. Každá z nich je svojím spôsobom výrazná, a preto sa vám určite nestane, že tieto kúsky zostanú pri najbližšej návšteve hostí nepovšimnuté.

Pre minimalistov

Ak hľadáte do bytu vhodnú komodu a zároveň bojujete s malým životným priestorom, zaujímavým riešením môže byť pre vás komoda CreateSpace. Táto komoda je atypická tým, že v sebe ukrýva ďalších desať kusov nábytku. Pritom samotná komoda sa môže pochváliť veľmi skromnými  rozmermi. CreateSpace je preto praktický pomocník pre každého, kto sa snaží z minimálneho priestoru vyťažiť maximum. Komoda má totiž okrem zachovaného vnútorného priestoru v sebe integrované štyri jedálenské a dve barové stoličky či stôl s nastaviteľnou  výškou a šírkou. Pokiaľ sa priatelíte s netradičným dizajnérskym spracovaním, potešia vás aj farebné elastické laná umiestnené namiesto klasických skiel. Dizajn tejto slovenskej komody bol navyše minulý rok ocenený prestížnym svetovým ocenením v rámci produktového dizajnu.

Pre romantické duše

Máte radi masívny biely nábytok vo vidieckom štýle? Romantické komody s ozdobným vyrezávaním, vitrínkami na odloženie obľúbenej obedovej súpravy po babičke či nábytok v retro štýle?  Pokiaľ je váš domov plný farieb, retro či romantických kúskov, určite vás zaujme táto biela šesťdverová drevená presklená komoda Castagnetti Firenze inšpirovaná talianskym vidiekom. Keďže komoda je biela, netreba sa pri zariaďovaní interiéru báť ani rôznych farebných doplnkov, či už v presklených vitrínkach, na odkladacej ploche alebo v samotnej miestnosti. Táto masívna komoda je vhodná do každého väčšieho priestoru, ktorý príjemne zútulni.

Pre moderných pragmatikov

Ak zariaďujete svoj byt či dom nábytkom, ktorý má jednoduchý a zároveň moderný vzhľad, alebo vyznávate interiér bez zbytočných doplnkov a farieb, určite vás zaujme komoda SAHARA. Táto moderná trojdverová komoda so zásuvkami v čierno-bielej farbe a úchytkami vo farbe kovu je ideálna do moderného priestoru, kde prevládajú jednoduché línie. Skvele sa hodí ako doplnok do obývacích priestorov, ktorým dominuje LCD televízor s veľkou uhlopriečkou alebo kvalitná stereo súprava. Čierno-biela klasika navyše nenarúša čistú líniu takto zariadeného interiéru.  Komoda je takisto praktickým riešením pre všetkých, ktorí hľadajú nábytok vhodný k industriálnemu štýlu, kde dominujú prvky ako sklo či kov.

Tak ako, našli ste si medzi našimi tipmi na štýlovú komodu tú svoju? Či už áno alebo nie, pri výbere akéhokoľvek nábytku, nielen komody, nezabúdajte hlavne na to, aby jednotlivé kúsky interiéru boli predovšetkým zrkadlom vášho štýlu a nie najnovších trendov,  s ktorými sa však neviete stotožniť. Iba vtedy docielite, že vytvoríte útulný priestor, v ktorom sa budete cítiť príjemne.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom