Rady, tipy, nápady

3 dôvody, prečo doma potrebujeme odkladacie stolíky

Na odkladacie stolíky by ste pri zariaďovaní interiéru nemali zabúdať, pretože vedľa svojej praktickosti poslúži aj ako skvelý dizajnový doplnok. Stále váhate? Presvedčte sa sami.

Odkladací stolík nemusíte mať len jeden v obývacej izbe, v domácnosti ich môžete využiť hneď niekoľko. Nepodceňujte týchto malých pomocníkov, môžu vám výborne poslúžiť. Toto sú tri dôvody, prečo doma potrebujeme odkladacie stolíky.

1. Oceníte jeho praktickosť

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si domov zaobstarať odkladací stolík, je samozrejme jeho funkčnosť. Rozčítaná knižka, nedopitý čaj, ovládač a televízny program, škatuľka s vreckovkami ... Všetky tieto predmety budú mať na odkladacom stolíku naraz svoje miesto. A rozhodne nemusí zostať len pri jednom kuse, môžete si ich zaobstarať hneď niekoľko.

BIANO TIP: Ak si nie ste istí, kam by ste ďalší stolík umiestnili, či ako často by ste ho skutočne využívali, siahnite po skladacom odkladacom stolíku, ktorý budete môcť ľahko zložiť a rozložíte ho len, keď bude treba. Skladacie stolíky takisto výborne využijete na záhrade alebo terase, napríklad pri letnom grilovaní.

2. Je dizajnovým prvkom

Popri funkčnosti nesmieme opomenúť ani štýl a dizajn jednotlivých stolíkov. V súčasnej dobe nájdeme na trhu nepreberné množstvo originálnych kúskov, z ktorých je možné si vybrať práve taký, ktorý svojsky podčiarkne štýl vášho domova. Či už ste priaznivci severského minimalizmu alebo dávate radšej prednosť starodávnej antike, môže to byť práve odkladací stolík, ktorý svojím dizajnom interiér náležite doplní.

BIANO TIP: Ak radi v interiéri experimentujete, nebojte sa výrazných dizajnových kúskov, ktoré môžu výborne fungovať ako originálny solitér. K sedačke v obývačke si môžete zaobstarať aj celú zostavu odkladacích stolíkov, ktorá bude v priestore pôsobiť ako dominantný prvok.

3. Zútulnia každú miestnosť

Niektorí preferujú v interiéri minimalizmus až strohosť, iní dávajú prednosť útulnosti. Ak hľadáte do svojho bytu doplnky, ktoré by priestor zútulnili, nezameriavajte sa výlučne na dekorácie a textílie, ale porozhliadnite sa aj po ďalšom odkladacom stolíku.

BIANO TIP: Jeden odkladací stolík pred televíziou a dosť? Ak by ste priestor radi zútulnili, kúpte si ďalšie dva malé odkladacie stolíky a umiestnite ich z každej strany pohovky. Obývačka sa razom zútulní a vy sa nebudete musieť naťahovať pre svoj pohárik.

Vyberte si odkladací stolík na Biane: